XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Rozpoczął się miesiąc poświęcony w naszej ojczyźnie trzeźwości. Zachęcamy do modlitwy oraz ofiarowania swojej abstynencji jako wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa. Księga abstynencji jest wyłożona na bocznym ołtarzu.
  2. We wtorek, 4 sierpnia, rozpocznie się 43. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku ograniczona w zasadzie do duchowego pielgrzymowania. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia kapłanom, którzy fizycznie wyruszą na pątniczy szlak poprzez fale Katolickiego Radia VIA.
  3. Zapraszamy na Apele maryjne każdego dnia o godz. 21.00, a w środę na nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej o godz. 17.30.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństw, a w piątek od godziny 6.30 do 18.30 wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu.
  5. Bardzo gorąco dziękujemy za wszelkie wsparcie naszego Sanktuarium.
  6. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa przez uczestników liturgii w Bazylice oraz dystans 1,5 metrowy na otwartej przestrzeni.
  7. W przyszłą niedzielę 9 sierpnia po wszystkich Mszach świętych panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Łazów Dębowieckich będą zbierały ofiary do puszek na wsparcie chorego 10-letniego Kubusia Jandury – parafianina z Łazów Dębowieckich. Kubuś jest po operacji guza mózgu, ma niedowład kończyn i problemy z mową. W związku z tym potrzebna jest kosztowna rehabilitacja. Prosimy o wsparcie modlitewne i w miarę możliwości finansowe.
  8. Wszystkim pielgrzymom, gościom i stałym uczestnikom naszych nabożeństw życzymy potrzebnych łask i opieki Pięknej Pani z La Salette.