XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 29.08.2021 r.

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynają się rekolekcje zakonne naszych nowicjuszy i kleryków przed złożeniem ślubów zakonnych. Polecamy ich Waszej modlitwie.
  2. W naszej wspólnocie zakonnej witamy ks. Franciszka Sikorę MS. Mieszkańcy parafii w Dębowcu powinni pamiętać ks. Franciszka z niedawnej posługi w Dębowcu. Niech Płacząca Pani otacza go swoją opieką i wyprasza potrzebne łaski.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi podczas nabożeństw, a w pierwszy piątek przez cały dzień. W pierwszy piątek w naszej Bazylice całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Natomiast w sobotę zapraszamy na różaniec o godz. 10.00, Eucharystię o 10.30 i 15 minutową medytację, a także na cztery części różańca przed Najświętszym Sakramentem po wieczornej Eucharystii.
  4. W środę przypada 82. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Módlmy się szczególnie w tym dniu o pokój na świecie i za poległych na wojnach.
  5. Serdecznie zapraszamy na:

Apele maryjne każdego dnia o godz. 21.00

całonocną adorację z piątku na sobotę oraz adorację w sobotę, niedzielę i poniedziałek po wieczornej Eucharystii do Apelu; >> WIĘCEJ

kurs przedmałżeński i nauki przedślubne w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania, które rozpoczną się dzisiaj (29 sierpnia) >>KONTAKT

Szkołę Biblijną od 3 do 5 września, którą poprowadzi ks. dr hab. Stanisław Witkowski MS; szkoła jest otwarta dla każdego, można uczestniczyć w niej jako:dochodzący, dochodzący z wyżywieniem, lub z noclegiem i wyżywieniem; szczegóły na stronie centrum.saletyni.pl.

6. Trwają prace wykończeniowe przy Kaplicy Wieczystej Adoracji. Bardzo dziękujemy za składane ofiary, a także ostatnim ofiarodawcom: jednego okna witrażowego, mozaiki krzyża oraz fresku św. Józefa. Obecnie czekają nas raty za prace przy wejściach do kaplicy, wykonanie wentylacji (rekuperacja) oraz zakup i zamontowanie oświetlenia. Wesprzeć to dzieło, można wrzucając kopertę do skarbony lub przesyłając ofiarę na konto Sanktuarium z dopiskiem Kaplica Wieczystej Adoracji. Jeśli ktoś ma możliwość i pragnienie większej ofiary to może być fundatorem w powstającej kaplicy dwóch mozaik, fresku (malowidła) Matki Bożej, okna z witrażem, a także ołtarza wystawienia wraz z tabernakulum. Ofiarodawców prosimy o kontakt z kustoszem Sanktuarium. Za każdą ofiarę mniejszą i większą składamy gorące Bóg zapłać polecając wszystkich dobrodziejów Pięknej Pani z La Salette.

7. W związku z sytuacją setek tysięcy Afgańczyków, którzy z powodu przejęcia władzy w tym kraju przez talibów – znaleźli się w dramatycznej sytuacji – Konferencja Episkopatu Polski zaapelowała, aby w przyszłą niedzielę 5 września przeprowadzić zbiórkę do puszek na ten cel.

8. Wójt Gminy Dębowiec zaprasza na dożynki gminne, dzisiaj tj. 29 sierpnia do Pagórka na placu przy Altanie od godz. 15.00. W czasie dożynek możliwość zaszczepienia się. Szczegóły na plakatach.