1.    W środę 7 września na Mszy świętej o godzinie 10.30 br. Rafał Wutkowski MS z naszej wspólnoty klasztornej oraz sześciu kleryków złożą śluby wieczyste, natomiast w czwartek 8 września na Mszy świętej o godzinie 10.30, pięciu nowicjuszy złoży pierwsze śluby zakonne oraz otrzyma sutanny. Dziękując Bogu za dar powołania naszych młodszych współbraci zapraszamy do wspólnej modlitwy.
2.    W piątek po Mszy św. porannej rozpoczniemy 20 godzinną adorację Najświętszego Sakramentu jako dziękczynienie w 20 rocznicę koronacji Figury Płaczącej Pani. Z przerwami na Eucharystię będziemy trwali do soboty rano powierzając Bogu i naszej Królowej nasze intencje jak również dobre przeżycie tegorocznego odpustu. W każdej godzinie będzie część modlitw wspólnych jak i adoracja w ciszy. Osoby, które mają możliwość włączenia się w prowadzenie jednej godziny adoracji proszone są o podejście do zakrystii.
3.    W sobotę 10 września jest Dzień Sprawiedliwości, Pokoju, Pojednania i Troski o Środowisko oraz jednocześnie święto Świeckich Saletynów. Życzymy wszystkim naszym przyjaciołom błogosławieństwa Bożego i opieki naszej Płaczącej Pani. W tym dniu rozpoczniemy również w ramach nabożeństw wieczornych o godz. 17.30 nowennę przed 170 rocznicą objawienia Maryi na La Salette.
4.    Tradycyjnie po wakacjach zapraszamy osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na spotkanie w drugą niedzielę miesiąca, czyli za tydzień 11 września na godz. 16:00. Będzie okazja do rozmowy i stworzenia wspólnoty, a zarazem możliwość pogłębiania wiary poprzez modlitwę i katechezę.
5.    Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Bożej z La Salette odprawiane w naszej Bazylice o godzinie 17.30 i na Apele Maryjne o godzinie 21.00.
6.    Misjonarze Saletyni pracujący w Kobylance zapraszają na odpust ku czci Pana Jezusa Ukrzyżowanego od 9 do 11 września. Szczegółowy program na plakacie.
7.    Trwają końcowe prace związane z odnowieniem elewacji Bazyliki. Dziękujemy za wszelkie wsparcie i prosimy o modlitwę w tej intencji.
8.    W następnym tygodniu 15 września w czwartek rozpoczniemy odpust wrześniowy ku czci Matki Bożej Saletyńskiej w 170 rocznicę objawienia i 20 rocznicę koronacji. Zapraszamy Was do jak najlepszego przeżycia tego czasu łaski, szczególnie, że dany jest on nam w czasie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Niech Maryja, Matka Miłosierdzia wyprasza nam łaskę odkrycia miłości Boga większej niż nasz grzech. To o co Was prosimy to byście nie bali się dawać czasu Bogu, bo On zawsze jest hojniejszy i wynagrodzi nam stokrotnie.
9.    Program uroczystości odpustowych. W czwartek rozpoczniemy przedpołudniową Mszą świętą w intencji chorych, której będzie przewodniczył bp Kazimierz Górny. Pomóżcie Waszym bliskim dotrzeć na ten czas ich zanurzenia w łasce Bożego Miłosierdzia. Spotkanie tradycyjnie zakończy błogosławieństwo lourdzkie i wspólne świętowanie. Wieczorem w tym dniu zapraszam na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duszy i ciała. Prowadzona będzie przez ks. Krzysztofa Kołodziejczyka z jasielskiej Fary i zakończy się ok godz. 21.00.
W piątek przed południem zapraszamy ARS i przyjaciół Sanktuarium, o 15 Koronka do Bożego Miłosierdzia z przejściem przez Bramę Miłosierdzia, a wieczorem spotkanie młodych, szczególnie tych przygotowujących się przyjęcia sakramentu bierzmowania, w którym będzie uczestniczył bp Edward Białogłowski.
 W sobotę o 10.30 diakoni Adam i Piotr, którzy w wakacje mieli posługę w Sanktuarium przyjmą święcenia kapłańskie z rąk bpa Leona Dubrawskiego ordynariusza diecezji kamieniecko-podolskiej, po południu natomiast zapraszamy na Drogę Krzyżową z przejściem przez Bramę Miłosierdzia, Liturgię pokutną, Nowennę i Mszę św. wigilijną z procesją światła, której przewodniczył będzie ordynariusz rzeszowski bp Jan Wątroba. Na zakończenie dnia zapraszamy na  adorację z modlitwą uwielbienia.
Uroczystości odpustowe zakończymy w niedzielę. W tym dniu ulegnie zmianie porządek Mszy św., które będą odprawiane o godzinach: 7.00, 9.00, 11.00, 15.00 i 18.00. Suma odpustowa dziękczynna rozpocznie się o godz. 11.00. Mszy św. przewodniczyć będzie abp Adam Szal nowy metropolita przemyski. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału. Natomiast o godz. 15.00 swoja Mszę świętą prymicyjną odprawią saletyńscy neoprezbiterzy. Słowo Boże wygłosi im znany biblista ks. Wojciech Węgrzyniak. Nasze uroczystości zakończymy Apelem Maryjnym o godz. 21.00. Szczegółowy wykaz godzin Mszy św. i nabożeństw znajduje się na plakatach, stronie internetowej oraz w najnowszym „Posłańcu Matki Bożej Saletyńskiej”, który będzie można nabyć w następną niedzielę.
10.    Jeszcze raz zachęcam do licznego udziału i wspólnego świętowania. Niech Piękna Pani z La Salette otacza Was swoją opieką.

Uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej z La Salette w Dębowcu w 170 rocznicę objawienia i 20 rocznicę koronacji Figury Płaczącej Pani 15-18 września 2016

Czwartek 15 września Uzdrowienie chorych módl się za nami

9.45 – Powitanie chorych
– Różaniec