XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 05.09.2021 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Bożej z La Salette o godzinie 17.30 i na Apele Maryjne o godzinie 21.00.
  2. Trwają rekolekcje zakonne naszych nowicjuszy i kleryków. Polecamy ich Waszej modlitwie.
  3. W środę 8 września na Mszy świętej o godzinie 10.30 nasi nowicjusze złożą pierwsze śluby zakonne oraz otrzymają sutanny. Dziękując Bogu za dar powołania naszych młodszych współbraci zapraszamy na Eucharystię.
  4. W naszej wspólnocie zakonnej witamy ks. Łukasza Soczka MS odpowiedzialnego za postulat – pierwszy etap formacji w naszej Prowincji. Zmiana nastąpiła również u sióstr saletynek. Siostra Sylwia rozpoczęła posługę w Rzeszowie natomiast w Dębowcu jest z nami od września s. Maria Ostrowska, którą witamy bardzo serdecznie. S. Marię, ks. Łukasza i naszych nowych postulantów polecamy Waszej życzliwości i pamięci w modlitwie.
  5. Serdecznie zapraszamy na:

całonocną adorację z piątku na sobotę oraz adorację w sobotę, niedzielę i poniedziałek po wieczornej Eucharystii do Apelu;

oraz na Rekolekcje ze św. Andrzejem Bobolą od 8 do 10 października, szczegóły na stronie centrum.saletyni.pl

1. Bardzo dziękujemy za modlitwy i składane ofiary na prace wykończeniowe Kaplicy Wieczystej Adoracji. Wesprzeć to dzieło, można wrzucając kopertę do skarbony lub przesyłając ofiarę na konto Sanktuarium z dopiskiem Kaplica Wieczystej Adoracji. Jeśli ktoś ma możliwość i pragnienie większej ofiary to może być fundatorem w powstającej kaplicy dwóch mozaik, fresku (malowidła) Matki Bożej, okna z witrażem, a także ołtarza wystawienia wraz z tabernakulum. Ofiarodawców prosimy o kontakt z kustoszem Sanktuarium. Za każdą ofiarę mniejszą i większą składamy gorące Bóg zapłać polecając wszystkich dobrodziejów Pięknej Pani z La Salette.
  2. W przyszłą niedzielę kustoszowie Sanktuarium w Tarnowcu i Kobylance zapraszają na uroczystości odpustowe, również my już dzisiaj zapraszamy w 175 rocznicę objawienia Maryi w La Salette i 25 rocznicę koronacji dębowieckiej Figury na ODPUST WRZEŚNIOWY od 16 do 19 września w Dębowcu.
  3. W przyszłą niedzielę będzie możliwość nabycia Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej.
  4. W związku z sytuacją setek tysięcy Afgańczyków, którzy z powodu przejęcia władzy w tym kraju przez talibów – znaleźli się w dramatycznej sytuacji – w dniu dzisiejszym zbieramy ofiary do skarbony jako pomoc dla Afganistanu. Skarbona znajduje się przy wejściu do Bazyliki.
  5. Informacja o dodatkowych punktach szczepień przeciwko Covid-19 na terenie Gminy Dębowiec:

– 5 września w Foluszu, 7 września przy Urzędzie Gminy Dębowic, w przyszłą niedzielę 12 września piknik rodzinny z KGW w Dębowcu na dębowieckim rynku

– dodatkowo informujemy, że każdy kto chciałby się zaszczepić podczas tych wydarzeń lub ma umówioną wizytę na szczepienie I lub II w Przychodni Dr Marty Leszczyńskiej, a nie ma czym się dostać – może liczyć na pomoc druhów z OSP Dębowiec i OSP Cieklin w transporcie do punktu szczepień. Szczegółowe informacje w przedsionku Bazyliki.

1. Modlitwa na czas przygotowania do beatyfikacji kard Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej, która odbędzie się w przyszłą niedzielę.