Ogłoszenia II NIEDZIELA ADWENTU

Bazylika

II NIEDZIELA ADWENTU

09.12.2018

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, a zarazem kończymy nasze rekolekcje adwentowe, które prowadził ksiądz biskup Jan Niemiec z diecezji kamieniecko – podolskiej na Ukrainie. Dziękujemy za wspólną modlitwę i głoszenie Dobrej Nowiny i życzymy owocnej posługi wszędzie tam gdzie Pan Bóg będzie księdza Biskupa kierował.

2. Zapraszamy do udziału w „roratach“ odprawianych w naszej Bazylice od poniedziałku do soboty o 6.00 rano. Bezpośrednio po nich jest jutrznia (modlitwa psalmami) i medytacja Słowa Bożego.

3. W środę po wieczornej Eucharystii zapraszamy na katechezę dla dorosłych.

4. W czwartek kolejna rocznica wybuchu stanu wojennego. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie oraz o ofiarach tego czasu.

5. W czwartek również Msza święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie o godz. 18.00.

6. Przypominamy o świecach na wigilijny stół – kupując świecę włączamy się w wigilijne dzieło pomocy „Caritas“. Zachęcamy także do przygotowania Torby miłosierdzia, którą można wziąć z przedsionka Bazyliki.

7. W dniu dzisiejszym spotkanie osób żyjących w związkach niesakramentalnych o godz. 16.00 w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania.

8. Jeszcze raz bardzo gorąco dziękujemy za włączenie się w akcję ZOSTAŃ ANIOŁEM. W przedsionku Bazyliki są wywieszone zdjęcia z finału tego wydarzenia. Zachęcamy do obejrzenia.

9. Wzorem lat ubiegłych chcemy stworzyć ŚWIĄTECZNĄ GRUPĘ KOLĘDOWĄ. Zapraszamy osoby dorosłe, młodzież a także dzieci – można przyjść całą rodziną. Pierwsza próba w najbliższą sobotę o godzinie 16.00. Czekamy na śpiewających oraz grających na różnych instrumentach.

10. W przyszłą niedzielę odbędzie się WYSTAWA BOŻONARODZENIOWA połączona z degustacją i kiermaszem przygotowana przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy. Potrwa od godz. 9-tej do ok. 15-tej w Urzędzie Gminy Dębowiec. Ponadto osoby, które zajmują się rękodziełem i są chętne do udziału w wystawie prosimy o kontakt do najbliższego wtorku.

(tel: 574 305 186)

1. Zachęcamy do wsparcia akcji „ZBIÓRKA DLA LILII”. W następną niedzielę ofiarami do puszek będziemy chcieli pomóc Lilii pokonać białaczkę! Ma 4 latka, w czerwcu zdiagnozowano u niej ostrą białaczkę, dodatkowo obciążona jest zespołem Downa.