Ogłoszenia V NIEDZIELA ZWYKŁA

NIEDZIELA ZWYKŁA

10.02.2019

1. W poniedziałek 11 lutego we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes przeżywamy XXVII Światowy Dzień Chorego. W naszej Bazylice Msze święte o godz. 7.00, 10.30 i 18.00 będą połączone z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy o pomoc i umożliwienie chorym i starszym przybycie w ten dzień do świątyni. Do wspólnej modlitwy zapraszamy na ten dzień także pracowników służby zdrowia i ludzi opiekujących się chorymi. Po Mszy świętej o godz. 10.30 będzie także błogosławieństwo lourdzkie. Przypominamy, że z sakramentu namaszczenia chorych mogą wiele razy korzystać osoby chore oraz starsze nawet jeśli w danej chwili czują się względnie dobrze. Ważne jest, aby przed Mszą świętą skorzystać z sakramentu pojednania lub być w stanie łaski uświęcającej.

2. Przypominamy, że w każdą środę o godzinie 17.30 jest odprawiana nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbony obok kaplicy Matki Boże.

3. W środę po Mszy świętej zapraszamy na katechezę dla dorosłych, a w czwartek na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie o godz. 18.00.

4. Zapraszamy osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na dzisiejsze spotkanie o godz. 16.00 w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania.

5. Zapraszamy na rekolekcje w naszym domu rekolekcyjnym:

o modlitwie Jezusowej i sesja Krzywda, przebaczenie, pojednanie od 22 do 24 lutego

wielkopostne (w Sanktuarium) od 6 do 8 marca

dla małżeństw od 8 do 10 marca. Szczegóły na naszych stronach internetowych.