Droga Krzyżowa w Mrukowej- relacja

Piękna pogoda przywitała w sobotę 30 marca uczestników Drogi Krzyżowej w Mrukowej. Już po raz czwarty Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu, Stowarzyszenie „Wrzos” oraz Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Dębowiec i Osiek Jasielski organizują Drogę Krzyżową w Mrukowskim lesie w okresie Wielkiego Postu. Co roku przybywa uczestników Drogi Krzyżowej, w tym roku uczestniczyło blisko 500 osób. Sprzyjała temu dobra organizacja, a także słoneczna pogoda. Cieszy fakt, że z roku na rok przybywa rodzin z małymi dziećmi najmłodszy uczestnik w tym roku miał 3 miesiące. O godzinie 10:00 wyruszyliśmy spod pierwszej stacji, aby kolejno rozważać etapy Drogi Krzyżowej. Uwieńczeniem była Msza Święta przy kaplicy Matki Kościoła. Strudzonych uczestników po zejściu ze szlaku ugoszczono ciepłą herbatą i kawą oraz potrawami regionalnymi przygotowanymi przez organizatorów. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu ks. Paweł Raczyński MS wraz ze Stowarzyszeniem „Wrzos” dziękują wszystkim za udział w Drodze Krzyżowej i jednocześnie zapraszają już dziś na przyszły rok.