Ogłoszenia NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

28.04.2019

1. Druga Niedziela Wielkanocna, jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego.

2. W przedsionku bazyliki można dzisiaj składać ofiary na Caritas. Zachęcamy również dzieci do przynoszenia skarbonek z jałmużną wielkopostną. Z okazji święta Miłosierdzia zapraszamy dzisiaj na adorację Najświętszego Sakramentu wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 14.30.

3. III Niedzielę Wielkanocną, 5 maja, rozpoczyna się XI Tydzień Biblijny połączony z III Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. W tym roku będzie czytana Ewangelia według św. Jana. W związku z tym wydarzeniem w następnym tygodniu począwszy od niedzieli 10 minut przed każdą Eucharystią będzie odczytywany Ewangelia. Osoby chętne do czytania w kościele proszone są o informację w zakrystii lub kontakt z kustoszem Sanktuarium.

4. W dniu dzisiejszym zapraszamy na spotkanie trzeźwościowe po Mszy świętej o godz. 15.00.

5. W środę – 1-go maja, z pielgrzymką do Matki Bożej Płaczącej przybędą motocykliści. Głównym punktem będzie Msza święta na placu sanktuaryjnym o godzinie 12.00 zakończona modlitwą i poświęceniem motocykli. Serdecznie zapraszamy motocyklistów z rodzinami i wszystkich, którzy chcą modlić się o bezpieczeństwo na drogach.

6. Również w środę rozpoczęcie nabożeństw majowych o godzinie 17.30 i Apeli Maryjnych o godzinie 21.00. Zapraszamy bardzo serdecznie na wspólną modlitwę.

7. W czwartek – 2-go maja Dzień Flagi, zachęcamy do wywieszenia jej przy naszych domach.

8. W piątek – 3-go maja z racji Uroczystości Matki Bożej Królowej Polskiuroczystości patriotycznej – Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Msze święte w naszej Bazylice według porządku niedzielnego. Z powodu uroczystości w tym dniu nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństw. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec o godz. 10.00, Eucharystię o 10.30 i 15 minutową medytację nad tajemnicami różańca w intencji zadośćuczynienia za bluźnierstwa i brak wdzięczności.

10. W I soboty miesiąca od maja do października mężczyźni zapraszają na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą różańcową od 19.00 do 21.00.

11. Zapraszamy na kurs Filipa od 24 do 26 maja. Są to rekolekcje które mogą ożywić naszą wiarę lub ją odnaleźć. Zapisy u Kustosza Sanktuarium.

12. Dziękujemy za składane cegiełki na prace prowadzone w Sanktuarium. W następną niedzielę tradycyjnie składka będzie przeznaczona na inwestycje.

13. 28 września wyruszamy z pielgrzymką do Włoch. Szczegółowy program na stronie sanktuarium. Zachęcamy do pielgrzymowania.