Ogłoszenia XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

30.06.2019

1. Zapraszamy na Apele Maryjne z procesją na Kalwarię Saletyńską każdego dnia o godz. 21.00.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństw, a w piątek od godziny 6.30 do 18.30.

3. W I piątek zapraszamy również na całodzienną adorację, która w tym dniu potrwa dłużej, bo aż do północy. Po Apelu będziemy modlić się częściami różańca oraz modlitwą w ciszy prosząc o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych jak i odkrycia powołania do pójścia za Jezusem. Na zakończenie o północy będzie sprawowana Eucharystia w tej intencji nowych powołań oraz zadośćuczynienia Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. W I sobotę tradycyjnie już będziemy modlić się różańcem o godz. 10.00, Eucharystią o 10.30 i 15 minutową medytacją nad tajemnicami różańca.

5. Przypominamy też, że w I soboty miesiąca od maja do października z inicjatywy mężczyzn zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą różańcową od 19.00 do 21.00.

6. W dniach od 14 do 16 lipca 2019 r. w Krakowie odbędą się rozmowy z kandydatami do naszego Saletyńskiego seminarium. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z księdzem Kustoszem lub bezpośrednio z ks. Karolem – duszpasterzem powołań. Pamiętajmy również o modlitwach w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

7. Gorąco zapraszamy na V Dębowiecki Festiwal Amoniaczków w niedzielę 7 lipca, który organizujemy we współpracy z Kołami Gospodyń Wiejskich. W programie Msza święta o godz. 15.00, po niej występy zespołów regionalnych, niespodzianki dla wszystkich oraz liczne atrakcje dla dzieci. Wszystko zakończymy ok. godziny 19.00.

8. Trwają przygotowania do 32 Międzynarodowego Saletyńskiego Spotkania Młodych, które rozpocznie się w poniedziałek 8 lipca i potrwa do piątku 12 lipca. Wielu ciekawych gości i niezwykły czas modlitwy. Zapraszamy do uczestnictwa.

9. Za tydzień ofiary na tacę przeznaczone będą na prace prowadzone przy Sanktuarium. Dziękujemy za wsparcie.

10. Zapraszamy do udziału w 42. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.

11. Wójt Gminy Dębowiec informuje, że od dnia 1 lipca można składać wnioski w formie elektronicznej na świadczenia wychowawcze, rodzinne i dobry start, a od 1 sierpnia będą przyjmowane wnioski w wersji papierowej.