Ogłoszenia XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

28.07.2019

1. Zbliża się sierpień miesiąc poświęcony w naszej ojczyźnie trzeźwości. Zachęcamy do modlitwy oraz ofiarowania swojej abstynencji jako wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa. Księga abstynencji jest wyłożona na bocznym ołtarzu.

2. Przy tej okazji zapraszamy na XXII Spotkania Trzeźwościowe w Dębowcu, które odbędą się od 2 do 4 sierpnia w naszym Sanktuarium. Zapraszamy wszystkich którzy pragną wyprosić łaskę trzeźwości dla siebie i swoich bliskich. Szczegółowe informacje na stronie Sanktuarium oraz w przedsionku Bazyliki.

3. Zapraszamy na Apele Maryjne z procesją na Kalwarię Saletyńską każdego dnia o godz. 21.00, a także na nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej w środę o 17.30.

4. Natomiast w środę po wieczornej Mszy świętej ok godz. 18.45 rozpoczniemy nabożeństwo pokutne. Po liturgii Słowa będzie adoracja i możliwość spowiedzi.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństw, a w piątek od godziny 6.30 do 18.30 wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu.

6. I piątek po Apelu będzie adoracja oraz modlitwa różańcowa z prośbą o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych jak i odkrycia powołania do pójścia za Jezusem. Na zakończenie o północy będzie sprawowana Eucharystia w intencji nowych powołań oraz zadośćuczynienia Niepokalanemu Sercu Maryi.

7. I sobotę będziemy modlić się różańcem o godz. 10.00, Eucharystią o 10.30 i 15 minutową medytacją nad tajemnicami różańca.

8. Przypominamy też, że w I soboty miesiąca od maja do października z inicjatywy mężczyzn zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą różańcową od 19.00 do 21.00.

9. W czwartek, 1 sierpnia, przypada 75 rocznica Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.
    Natomiast wszystkich zainteresowanych zwiedzaniem Muzeum Powstania Warszawskiego informujemy, że jest ono przewidziane w ramach
    pielgrzymki do Niepokalanowa, która odbędzie się w dniach 28-29 września br. Szczegóły pielgrzymki na plakacie przed wejściem do Bazyliki oraz na stronie internetowej Centrum Pojednania. Zapraszamy!

10. Za tydzień ofiary na tacę przeznaczone będą na prace prowadzone przy Sanktuarium. Dziękujemy za wsparcie.