Ogłoszenia XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

18.08.2019

  1. W czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, które przypomina nam, że osiem lat temu w Rzymie został podpisany dokument podnoszący nasz kościół sanktuaryjny do godności Bazyliki Mniejszej. Msze święte o godz. 7.00, 10.30 i 18.00. Możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

  2. W piątek, 23 sierpnia wspomnienie bł. Władysława Findysza. O godz. 11.00 – uroczysta Msza św. w Nowym Żmigrodzie, pod przewodnictwem Biskupa Jana Wątroby.

  3. Zbliżamy się również do uroczystości św. Bartłomieja Apostoła, Patrona Parafii. Suma odpustowa w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. W tym dniu nastąpi zmiana proboszcza. Odchodzącego ks. Krzysztofa Samborskiego MS zastąpi ks. Leszek Kwiatkowski MS. Zachęcamy do licznego udziału.

  4. Zapraszamy na Apele maryjne każdego dnia o godz. 21.00, a w środę na nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej o godz. 17.30.

  5. Końcówka sierpnia to czas zmian. Decyzją Księdza Prowincjała z naszej wspólnoty odchodzą formatorzy postulatu ks. Łukasz Soczek MS, który idzie do Dominikowic oraz ks. Andrzej Wierzba MS, który rozpocznie posługę w Anglii. Natomiast do naszej wspólnoty przychodzą ks. Krzysztof Samborski MS proboszcz dębowieckiej parafii oraz ks. Zbigniew Wal MS z Zakopanego. Polecamy ich Waszej modlitwie i życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi.

  6. W poniedziałek 9 września w naszej Bazylice odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja oraz transmisje: Mszy Świętej w TV Trwam i Radio Maryja oraz Rozmów Niedokończonych. Serdecznie zapraszamy.

  7. Wszystkim pielgrzymom, gościom i stałym uczestnikom naszych nabożeństw życzymy potrzebnych łask i opieki Pięknej Pani z La Salette.