I Niedziela Adwentu

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent „czas przygotowania na przyjście Pana”. Zachęcamy do adwentowych postanowień. Jednym z nich może być Msza święta roratnia, która w naszej Bazylice będzie odprawiana od poniedziałku do soboty  o godz. 6.00 rano, natomiast po Eucharystii zapraszamy na jutrznię (modlitwę psalmami) i medytację Słowa Bożego.
  2. W środę po wieczornej Eucharystii zapraszamy na liturgię pokutną. Po Liturgii Słowa będzie chwila adoracji i możliwość spowiedzi. Przez Słowo Boże chcemy przygotowywać się na przyjmowanie Bożego Miłosierdzia
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 6.00 do 18.30 wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu. Natomiast w pierwszą sobotę zapraszamy o godz. 10.00 na różaniec i medytację po Eucharystii.
  4. Zapraszamy dzieci na motoMIKOŁAJKI, które rozpoczną się7 grudnia w sobotę o godz. 16.00 przy naszej Bazylice.
  5. Za tydzień w niedzielę w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny będziemy przeżywać XX dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W tym dniu zapraszamy również na „GODZINĘ ŁASKI” od 12.00 do 13.00.
  6. Bardzo gorąco dziękujemy za włączenie się w akcję ZOSTAŃ ANIOŁEM. W intencji wszystkich podopiecznych, opiekunów i wszystkich, którzy wsparli to wydarzenie odbędzie się Msza święta, w niedzielę 8 grudnia o godz. 11.00.
  7. Przypominamy o świecach na wigilijny stół – kupując świecę włączamy się w wigilijne dzieło pomocy „Caritas“.
  8. Wzorem lat ubiegłych chcemy stworzyć ŚWIĄTECZNĄ GRUPĘ KOLĘDOWĄ. Zapraszamy osoby dorosłe, młodzież a także dzieci – można przyjść całą rodziną. Pierwsza próba w niedzielę 8 grudnia o godzinie 16.00. Czekamy na śpiewających oraz grających na różnych instrumentach.
  9. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary, które przeznaczone są na prowadzone prace.
  10. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach i spotkaniach w naszym domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania. Katechezy przedmałżeńskie rozpoczną się 16 grudnia. Natomiast od stycznia rozpocznie się nowy cykl spotkań w ramach szkoły biblijnej. Szczegółowe informacje wkrótce na stronie internetowej centrum.saletyni.pl
  11. Po długiej chorobie zmarł nasz współbrat ks. Franciszek Szklarski MS, który ostanie lata był we wspólnocie w Warszawie. Msza święta pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek 2 grudnia o godz. 11.00 w naszej saletyńskiej parafii w Krakowie. Pamiętajmy o śp. ks. Franciszku w naszych modlitwach. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…