Ogłoszenia VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

03.03.2019

1. W najbliższa środę nazywaną Popielcową rozpoczynamy 40 dniowy okres Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem w naszej Bazylice o godzinie: 7.00, 10.30 i 18.00. Przypominamy, że w ten dzień obowiązuje post ścisły. W Wielkim Poście w każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 11.00 i 17.15. Natomiast w niedziele na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.00.
  2. W Środę Popielcową rozpoczynamy również rekolekcje wielkopostne w Bazylice, które będzie głosił ks. Zbigniew Wal MS. Nauki rekolekcyjne będą trwały od środy do piątku na Mszach o 7.00, 10.30 i 18.00 oraz dodatkowo w środę po wieczornej Eucharystii katecheza wielkopostna. W środę ofiary przeznaczone są na jałmużnę wielkopostną natomiast w piątek na zakończenie rekolekcji jako ofiara dla rekolekcjonisty. Zapraszamy do licznego udziału.
  3. Konferencja Episkopatu Polski ustaliła I piątek Wielkiego Postu dniem modlitw i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich. Wszystkich pragnących włączyć się w tę inicjatywę zapraszamy na drogę krzyżową o godz. 17.15.
  4. Zapraszamy do naszego domu rekolekcyjnego Centrum Pojednania. W najbliższy piątek 8 marca rozpoczną się rekolekcje dla małżeństw, które poprowadzi bp Jan Niemiec, w kolejny piątek 15 marca zapraszamy na rekolekcje małżeństwa niesakramentalne. Szczegóły na naszych stronach internetowych.
  5. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na podejmowane prace inwestycyjne.
  6. W poniedziałek przypada dzień imienin biskupa seniora Kazimierza Górnego. Dostojnego Jubilata polecajmy w naszych modlitwach wypraszając dla niego, za wstawiennictwem Świętego Patrona, potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo.