XXXIV Niedziela. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Bazylika Mniejsza w Dębowcu

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 22.11.2020

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wypominkowych o godz. 17.30.
  2. Przypominamy również, że decyzją Stolicy Apostolskiej odpust zupełny za zamarłych można uzyskać w wybranych przez siebie ośmiu dniu w całym miesiącu listopadzie.
  3. W dniu dzisiejszym wspominamy również św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy gorące podziękowanie panu organiście i naszemu sanktuaryjnemu chórowi oraz życzymy wielu łask Bożych i opieki Pięknej Pani z La Salette.
  4. W środę natomiast wraz ze wspomnieniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej zachęcamy do objęcia modlitwą wszystkich związanych z koleją. Dla żyjących wypraszajmy potrzebne łaski, a zmarłym wypraszajmy Boże miłosierdzie.
  5. W najbliższą środę po wieczornej Eucharystii zapraszamy na katechezę dla dorosłych, której tematem będzie: „Czekając na Adwent”.
  6. W następną niedzielę rozpoczynamy Adwent nowy rok liturgiczny. Już dzisiaj zachęcamy do zaplanowania sobie czasu na jak najlepsze przygotowanie serca na przyjście Pana.
  7. W związku z obostrzeniami w naszej Bazylice: może uczestniczyć max. 50 osób, a także  jest konieczność zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie odległości.
  8. W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych). Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania.