III NIEDZIELA ADWENTU

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 13.12.2020

1. Zachęcamy do adwentowego czuwania. W naszej Bazylice Msza święta roratnia, będzie odprawiana od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano, natomiast po Niej zapraszamy na jutrznię (modlitwę psalmami) i medytację Słowa Bożego. Natomiast wieczorem zapraszamy na adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 od poniedziałku do soboty z wyjątkiem środy.
  2. Od 16 grudnia rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. W środy razem z nowenną do Matki Bożej Saletyńskiej o godz. 17.15, natomiast w pozostałe dni o 17.30.
  3. Dodatkowo tych, którzy mają taką możliwość serdecznie zapraszamy:

– w każdy poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Eucharystii do godz. 20.00

– we wtorek skrutacja Słowa Bożego (modlitwa Słowem) o godz. 18.45 w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania

– w środę katechezy dla dorosłych po wieczornej Eucharystii w Bazylice, w najbliższej zatrzymamy się przy św. Józefie z racji ogłoszenia roku Jemu poświęconego;

4. W dniu dzisiejszym przypada 39 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Biskupi zachęcają do pozytywnej odpowiedzi na apel Instytutu Pamięci Narodowej i uczczenia ofiar stanu wojennego przez powtórzenie gestu św. Jana Pawła II i prezydenta USA Ronalda Reagana, czyli zapalenie świecy w oknie mieszkania (domu) w niedzielę o godz. 19.30.

5. Młodych przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa zapraszamy na kurs przedmałżeński i przedślubny do domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania. Rozpoczęcie 27 grudnia. Szczegóły na stronie internetowej centrum.saletyni.pl

6. W związku z obostrzeniami w naszej Bazylice: może uczestniczyć max. 50 osób, a także  jest konieczność zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie odległości.

7. W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych) Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania.