IV NIEDZIELA ADWENTU

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 20.12.2020 r.

1. Kończy się czas adwentowego czuwania. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.
  2. W naszej świątyni Msza święta roratnia od poniedziałku do czwartku o godz. 6.00 rano.
  3. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, po której będzie nowenna do Dzieciątka Jezus. W środę nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej wraz z nowenną do Dzieciątka Jezus rozpocznie się o godz. 17.15.
  4. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Eucharystii do godz. 20.00, natomiast we wtorek skrutacja Słowa Bożego (modlitwa Pismem Świętym) o godz. 18.45 w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania.
  5. W najbliższych dniach pełnimy dyżur w konfesjonale według grafiku, który jest  wywieszony w przedsionku Bazyliki oraz zamieszczony na naszej stronie internetowej.
  6. Zachęcamy do złożenia ofiar na dekoracje świąteczną do skarbony na kwiaty lub do skarbony ofiary na ubogich – przy kaplicy Miłosierdzia.
  7. Dziękujemy jednocześnie wszystkim darczyńcom za składane i przesyłane na konto ofiary na klasztor i Sanktuarium.
  8.  W czwartek rozpoczynamy świętowanie Bożego Narodzenia Wieczerzą Wigilijną. Zachęcamy do zachowywania naszej tradycji: odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Zbawiciela, wspólną modlitwą, łamaniem się opłatkiem i śpiewaniem kolęd.
  9. W związku z obostrzeniami dotyczącymi liczby wiernych w kościołach, podtrzymana zostaje dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Zostających w domach zachęcamy do uczestnictwa za pośrednictwem środków społecznego przekazu.
  10. Zapraszamy do przeżywania świąt w naszej Bazylice. Chcąc umożliwić jak największej liczbie wiernych uczestniczenie w świątecznych Eucharystiach będą odprawiane dwie Pasterki. Pierwsza o godz. 22.00 i druga tradycyjnie o północy.
  11. Z tego powodu również w niedzielę i uroczystości do 6 stycznia włącznie będzie dodatkowa Eucharystia o godz. 8.15. Przypominamy, że można się z nami modlić poprzez łącza internetowe.
  12. W piątek uroczystość Narodzenia Pańskiego, w sobotę święto św. Szczepana, II dzień świąt. Msze święte w naszej Bazylice o godz. 7.00, 8.15, 9.30, 11.00, 15.00 i 18.00.