V NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 27.12.2020 r.

1. Z racji święta świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa wszystkim rodzinom składamy życzenia wzajemnej miłości oraz żywej wiary przekazywanej kolejnym pokoleniom.
  2. W dniu dzisiejszym po Mszy świętej o godz. 15.00 zapraszamy na Akatyst ku czci Bogurodzicy.
  3. Młodych przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa zapraszamy na kurs przedmałżeński i przedślubny. Rozpoczęcie 27 grudnia o godz. 19.00 w Bazylice. Zapisy w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania (tel. 797 907 287). Kurs zakończy się w środę 30 grudnia.
  4. We wtorek zapraszamy na skrutację Słowa Bożego (modlitwa Pismem Świętym) o godz. 18.45 w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania.
  5. W czwartek nabożeństwo na zakończenie roku o godz. 10.00 oraz o godz. 17.30. Dziękujemy Bogu za łaski i przepraszamy za wszystkie grzechy. Za udział w nabożeństwie na zakończenie roku można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W tym dniu zapraszamy również na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  6. W piątek 1 stycznia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte jak w każdą niedzielę wraz z dodatkową Eucharystią o godz. 8.15. Z racji uroczystości nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi podczas nabożeństw. Natomiast w sobotę zapraszamy na różaniec o godz. 10.00, Eucharystię o 10.30 i 15 minutową medytację nad tajemnicami różańca w intencji zadośćuczynienia za bluźnierstwa i brak wdzięczności.
  8. W ostatnich dnia zmarła mama s. Renaty saletynki śp. Bronisława oraz mama ks. Leszka Pańczaka saletyna, obecnie proboszcza w Olsztynie, śp. Helena. Pamiętajmy w modlitwie o rodzinie i prośmy o Boże miłosierdzie dla zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  9. Penitencjaria Apostolska udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią dowolną prawnie zatwierdzoną modlitwę lub akt pobożności na cześć Świętego Józefa, np. „Do Ciebie, Święty Józefie”, szczególnie w Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

Do Ciebie, św. Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy, z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą Bogarodzicą, i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył Krwią swoją i swoim potężnym wstawiennictwem i dopomóż nam w potrzebach naszych. Opatrznościowy Stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędu i zepsucia. Potężny Wybawco nasz, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności, a jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkiej przeciwności. Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci – mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.