IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 25.04.2021 r.

1. Dzisiejszą niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  2. Dziękujemy diakonowi Eduardowi, który dzisiaj kończy praktykę w naszym Sanktuarium i wraca na Ukrainę do diecezji kamieniecko-podolskiej, gdzie 15 maja przyjmie święcenia prezbiteratu. Polecamy go Waszej modlitwie i ufamy, że spotkamy się wkrótce na Mszy świętej prymicyjnej w Dębowcu.
  3. Serdecznie zapraszamy
    • na adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po wieczornej Eucharystii do godz. 20.00,
    • na skrutację Słowa Bożego (modlitwa Pismem Świętym) we wtorek ok. godz. 18.45 w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania,
    • na nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej w środę o godz. 17.30 oraz na katechezę dla dorosłych w środę po wieczornej Eucharystii.
  4. W sobotę 1 maja z pielgrzymką do Matki Bożej Płaczącej przybędą motocykliści. Głównym punktem rozpoczęcia sezonu motocyklowego będzie Msza święta na placu sanktuaryjnym o godzinie 12.00 zakończona modlitwą i poświęceniem motocykli.
  5. Również w dniu 1 maja Księża Biskupi dokonają aktu zawierzenia naszej diecezji św. Józefowi. Odbędzie się to równocześnie w dwóch miejscach – w kościele św. Józefa w Rzeszowie (Staromieście) i w kościele św. Józefa w Skołyszynie. Natomiast za tydzień w niedzielę, 2 maja dokonamy aktu zawierzenia św. Józefowi na każdej Eucharystii w naszej świątyni. W ramach przygotowań w środę, 28 kwietnia rozpoczniemy Triduum do św. Józefa.
  6. W sobotę rozpoczęcie nabożeństw majowych o godzinie 17.30 i Apeli Maryjnych o godzinie 21.00. Zapraszamy bardzo serdecznie na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny.
  7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na różaniec o godz. 10.00, Eucharystię o 10.30. Natomiast wieczorem po Mszy świętej na cztery części różańca przed Najświętszym Sakramentem.
  8. Osoby chętne do czytania w czasie liturgii i mogące włączyć się w powstającą grupę liturgiczną przy naszym Sanktuarium prosimy o kontakt z ks. Zbigniewem lub zostawienie numeru telefonu w zakrystii.
  9. Przypominamy o przepisach sanitarnych. W związku z ograniczeniami dzisiaj i 2 maja (niedziela) dodatkowe Eucharystie o godz. 8.15 i 12.30.
  10. Dziękujemy za modlitwy oraz cegiełki na prowadzone prace przy Kaplicy Wieczystej Adoracji. W najbliższym tygodniu planowane jest zakończenie prac związanych z ogrzewaniem kaplicy. Jeśliby ktoś chciał nas wesprzeć to można to zrobić wrzucając kopertę do skarbony lub przesyłając ofiarę na konto Sanktuarium z dopiskiem Kaplica Wieczystej Adoracji.
  11. Pragniemy również, aby od maja częściej była adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni. Będziemy chcieli, aby adoracja była całą noc z piątku na sobotę oraz w sobotę, niedzielę i poniedziałek po wieczornej Eucharystii do Apelu maryjnego o godz. 21.00. W związku z tym proszę o informację w zakrystii lub na maila sanktuarium o gotowości godzinnej adoracji w Bazylice.