DOKŁADNY PLAN ODPUSTU WRZEŚNIOWEGO 2021

Od czwartku do niedzieli będą trwały uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Saletyńskiej.

Zapraszamy na Mszę świętą w czwartek o godz. 10.30 w intencji chorych. Jeśli pogoda pozwoli liturgia będzie sprawowana na placu sanktuaryjnym. Wieczorem w tym dniu zapraszamy na Mszę św., a po niej katecheza i modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie.

piątek na godz. 10.30 zapraszamy ARS, dobrodziejów i przyjaciół Sanktuarium, a wieczorem na godz. 18.00 na Eucharystię w intencji nowych świętych powołań. Z piątku na sobotę zapraszamy do całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W sobotę spotkanie młodych przygotowujących się do bierzmowania. Eucharystia o godz. 10.30 a po niej koncert i świadectwo Piotra Tau Kowalczyka. Od godz. 15.00 prowadzi nas Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji. Na początku koncert TURBO ANIOŁÓW z Kobylanki, a po nim katecheza i wieczór uwielbienia. Następnie nowenna do Płaczącej Pani i Msza św. wigilijna z procesją światła o godz. 20.00.

niedzielę – głównym dniu odpustu – ulegnie zmianie porządek Mszy św., które będą odprawiane o godzinach: 7.00, 9.00, 11.00, 15.00 i 18.00. Sumie odpustowej dziękczynnej o godz. 11.00 przewodniczył będzie nuncjusz Apostolski JE Ksiądz Arcybiskup Salvatore PENNACCHIO. Tradycyjnie będzie poświęcenie wieńców żniwnych i ta Eucharystia będzie transmitowana w TV Trwam. Natomiast od godz. 15.00 dalej trwamy na dziękczynieniu i uwielbieniu. Eucharystii o godz. 15.00 będzie przewodniczył JE Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś, a następnie będzie katecheza i uwielbienie prowadzone przez część chóru Jednego Serca Jednego Ducha.

Szczegółowy wykaz godzin Mszy św. i nabożeństw znajduje się na plakatach, stronie internetowej oraz w Posłańcu Matki Bożej Saletyńskiej. Prosimy panów do niesienia figury Matki Bożej oraz dziewczęta do asysty w sobotę wieczorem i niedzielę na sumie. Zwracamy się również z prośbą o upieczenie szarlotek, które będą rozprowadzane jako cegiełki na Kaplicę Wieczystej Adoracji. Można je przynosić do klasztoru w piątek wieczorem. Dziękujemy za okazane wsparcie.