XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 18.07.2021 r.

1. Zapraszamy na Apele Maryjne rozpoczynające się o godz. 21.00 wraz z procesją na Kalwarię Saletyńską.
  2. Zachęcamy do całonocnej adoracji z piątku na sobotę oraz adorację w sobotę, niedzielę i poniedziałek po wieczornej Eucharystii do Apelu.
  3. Dalej trwają prace przy posadzce marmurowej i wejściach do Kaplicy Wieczystej Adoracji, a także koniecznie musieliśmy podjąć drobne prace konserwatorskie przy Ukoronowanej Figurze naszej Płaczącej Pani.  Bardzo dziękujemy za ofiary, które w minionym tygodniu wpłynęły na kwotę 13550 zł, które pozwolą nam opłacić kolejne 22,5 m2posadzki (zostało nam jeszcze ok 100 m2). Wesprzeć to dzieło, można wrzucając kopertę do skarbony lub przesyłając ofiarę na konto Sanktuarium z dopiskiem Kaplica Wieczystej Adoracji.
  4. W najbliższy wtorek, 20 lipca br., przypada ósma rocznica ingresu Biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.
  5. 25 lipca rozpoczniemy XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Tydzień ten, związany z przypadającym wspomnieniem patrona kierowców i podróżujących. Dlatego w następną niedzielę, po każdej Mszy świętej będzie poświecenie pojazdów z modlitwą o potrzebne łaski i błogosławieństwo w czasie podróżowania. Ofiary misyjne składane przy tej okazji przekazywane będą tradycyjnie dla sióstr saletynek.
  6. Również ten dzień, 25 lipca Przewodniczący Episkopatu Polski ustanowił jako Dzień Solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. W przedsionku Bazyliki będzie można złożyć ofiarę do skarbony na pomoc dla poszkodowanych.
  7. Zapraszamy na pielgrzymki:

do Medjugorje w dniach od 16 do 24 sierpnia i do La Salette w dniach od 23 do 29 sierpnia. Szczegółowe programy w przedsionku Bazyliki.\

8. FRAGMENT OŚWIADCZENIA PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W KWESTII SZCZEPIEŃ PRZECIW COVID-19 (CAŁOŚĆ NA STRONIE INTERNETOWEJ I W PRZEDSIONKU BAZYLIKI)

Decyzja o szczepieniu winna uwzględniać wymogi dobra wspólnego, ale szczepienie powinno być dobrowolne. … Szczepienia przeciw Covid-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i przez bardzo wiele osób postrzegane są jako nadzieja na możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania społeczeństw. Stąd też Kościół ‒ będąc w kontakcie z właściwymi służbami medycznymi i sanitarnymi ‒ wspiera edukacyjne i informacyjne inicjatywy społeczne i publiczne, których celem jest zwiększenie świadomości wiernych w kwestii szczepień. Ponadto Kościół wspiera wszystkich, którzy podejmują decyzję o zaszczepieniu się. Przykład papieża Franciszka, który nie tylko sam się zaszczepił, ale wielokrotnie apelował o szczepienie się i sprawiedliwą dystrybucję szczepionek do biedniejszych krajów, jest zachętą do szczepienia się dla tych, którym jest bliskie nie tylko dobro własne, ale również dobro wspólne.