II NIEDZIELA ADWENTU

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 05.12.2021r.

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. W przedsionku Bazyliki można składać ofiary do skarbony na ten cel.

2. W poniedziałek 6 grudnia wspominamy św. Mikołaja, którego przykład zachęca nas do zauważania drugiego i okazywania życzliwości i pamięci.

3. W środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Eucharystie w naszej Bazylice o godz. 6.00, 10.30 i 18.00. W tym dniu kończy się rok św. Józefa i na zakończenie każdej Mszy świętej odbędzie się AKT ZAWIERZENIA NARODU POLSKIEGO I KOŚCIOŁA W POLSCE ŚWIĘTEMU JÓZEFOWI. W tym dniu zapraszamy również do naszej świątyni na „GODZINĘ ŁASKI” od godz. 12.00 do 13.00

4. Zachęcamy do adwentowego czuwania. W naszej Bazylice Msza święta roratnia, będzie odprawiana od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano, natomiast po Niej zapraszamy na jutrznię (modlitwę psalmami) i medytację Słowa Bożego.

5. Zapraszamy również:

– we wtorek na skrutację Słowa Bożego (modlitwa Słowem) ok godz. 18.45 w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania

– w środę na katechezę dla dorosłych po wieczornej Eucharystii w Bazylice;

– w przyszłą niedzielę 12 grudnia na spotkanie osób żyjących w małżeństwach niesakramentalnych, rozpoczęcie Eucharystię w domu rekolekcyjnym o godz. 15.00.

6. Młodych przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa zapraszamy na kurs przedmałżeński i przedślubny do domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania. Rozpoczęcie 17 grudnia. Szczegóły na stronie internetowej centrum.saletyni.pl

7. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie codziennie po Mszy świętej roratniej ok 6.45, a zakończenie o północy, oraz dwie całe noce z wtorku na środę oraz z piątku na sobotę. Jeśli jakaś grupa osób zgłosi się i wypełni czas od północy do 6 rano to możliwa jest adoracja również w inne noce.

8. Dziękujemy za modlitwy i składane ofiary na zapłatę za wykonane prace w Kaplicy Wieczystej Adoracji polecając wszystkich dobrodziejów Pięknej Pani z La Salette. W minionych tygodniach zamontowana została połowa barierek przy zejściu do kaplicy oraz balkonie przy Bazylice. W ostatnim tygodniu złożono ofiary na sumę 7730 zł. Zostało nam jeszcze do zapłacenia 125 tysięcy zł. Jeszcze raz gorąco dziękujemy za Waszą hojność.