II NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 16.01.2022r.

1.W najbliższą środę 19 stycznia w ramach przeżywania roku jubileuszowego 175 rocznicy objawienia Maryi w La Salette zapraszamy do Bazyliki na czuwanie z Maryją. Rozpoczniemy dziękczynną Eucharystią o godz. 18.00, a po niej odbędzie się katecheza Maryjną, różaniec, apel Maryjny i jak pogoda pozwoli procesja na Kalwarię saletyńską. W tym miesiącu poprowadzi nas saletyn ks. Kazimierz Wolan MS.

2. Tak jak zapowiadaliśmy tydzień temu, po każdej Eucharystii można nabyć bardzo piękny album o La Salette autorstwa Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia w cenie 75 zł oraz bogato ilustrowaną książkę z rozważaniami ks. Bohdana Dutko MS pt. „La Salette – Kiedy Matka Płacze” w cenie 35 zł. Obie pozycje mogą być znakomitym prezentem na zbliżający się dzień Babci i dzień Dziadka ale również prezentem na inne okazje lub dobrą lekturą dla każdego z nas.

3. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wieczystej Adoracji od godziny 6.00 rano do północy, oraz dwie całe noce z wtorku na środę oraz z piątku na sobotę. Wyjątkowo we wtorek ze względu na wymianę drzwi w kaplicy adoracja odbywać się będzie w Bazylice. Rozpoczęcie po Mszy świętej porannej z przerwą na Eucharystię o godz. 10.30, do Mszy świętej wieczornej, a od godz. 18.00 adoracja wróci do kaplicy.

4. Dziękujemy za modlitwy i składane ofiary na zapłatę za wykonane prace w Kaplicy Wieczystej Adoracji polecając wszystkich dobrodziejów Pięknej Pani z La Salette. Zostało nam do spłaty 44 tysiące zł.

5. W następną niedzielę po każdej Eucharystii będziemy zbierać ofiary do puszek na wymianę drzwi w kaplicy i już teraz dziękujemy za Wasze wsparcie.

6. W poniedziałek 17 stycznia po raz 25 obchodzimy dzień judaizmu. Jak powiedział przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem KEP bp Rafał Markowski „Potrzebujemy nieustannego przypominania, przywracania, rozwijania ważnych kwestii, a taką jest dla chrześcijaństwa wywodzenie się z religii żydowskiej. Tracąc z nią kontakt, odcinamy swoje korzenie, pozbawiając się soków niezbędnych do życia”.

7. Natomiast we wtorek rozpoczynamy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan

8. Zachęcamy do zapoznania się z nowym numerem czasopisma „Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej”. W nowym numerze „Synod. Inwestycja w Kościół przyszłości” przeczytacie m.in. o tym, czym jest synod i jak się można w niego zaangażować. Serdecznie polecamy! Od nowego roku nowa cena Posłańca 7 zł. Oczywiście wewnątrz nasza dębowiecka wkładka, a w niej m.in. wywiad z obecnym na odpuście nuncjuszem Polski.

Redakcja „Posłańca” we współpracy z saletyńskim biurem „La Salette Travel” organizuje pielgrzymkę do La Salette w dniach 20-25 czerwca. Szczegóły i informacje o zapisach można znaleźć w najnowszym numerze czasopisma.

9. Serdecznie zapraszamy

– na skrutację Słowa Bożego (modlitwa Pismem Świętym) we wtorek o godz. 18.45 w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania.