V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 03.04.2022 r.

1. Módlmy się o pokój na Ukrainie. W bazylice zapraszamy codziennie na wspólną modlitwę na różańcu lub innym nabożeństwie o godz. 17.30. Zapraszamy również do modlitwy w ciszy w kaplicy Wieczystej Adoracji, która jest otwarta każdego dnia przez 24 godziny.

2. W Wielkim Poście w każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 11.00 i 17.30. Natomiast w niedziele na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.00.

3. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświecenie palm podczas każdej Mszy świętej. Jeśli pogoda pozwoli to uroczysta procesja z palmami ruszy do Bazyliki od źródełka na Mszy świętej o godz. 11.00.

4. Jałmużnę jako „solidarność z Ukrainą” można składać do skarbony przy kaplicy Miłosierdzia.

5. Ofiary na kwiaty i dekoracje świąteczną można składać do skarbony w przedsionku Bazyliki. Dziękujemy.

6. Serdecznie zapraszamy na:

skrutację Słowa Bożego we wtorek ok. godz. 18.45 w domu rekolekcyjnym CP,

katechezę o Triduum Paschalnych w środę po wieczornej Eucharystii w Bazylice,

spotkanie małżeństw niesakramentalnych w przyszłą niedzielę 11 kwietnia; rozpoczęcie o godz. 15.00 w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania.

7. Zwracamy się z ogromną prośbą do mężczyzn i chłopców o zaangażowanie się w służbę liturgiczną w czasie Triduum Paschalnego. Zbiórka odbędzie się 8 kwietnia w piątek o godz. 19.00 w Bazylice. Ojcowie mogą przyjść i służyć razem ze swoimi synami.

8. Zapraszamy na pielgrzymkę z Dębowca do Mediugorie w dniach od 11 do 19 czerwca. Szczegóły na stronie internetowej, w przedsionku Bazyliki. Zapisy u Kustosza Sanktuarium.

9. Róże Różańcowe dębowieckiej parafii zapraszają w piątek 8 kwietnia na drogę krzyżową  ulicami Dębowca,  która wyruszy około godz. 18.30  z kaplicy cmentarnej do  bazyliki.

10. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Włoch pod koniec kwietnia. Bliższe informacje i zapisy  w sekretariacie ARS-u.

11. Dziękujemy za modlitwy i złożone ofiary na  Kaplicę Wieczystej Adoracji i nasze Sanktuarium.

PIELGRZYMKA z DĘBOWCA do MEDZIUGORIE 11-19.06.2022

Dzień pierwszy (11.06 sobota): 16:00 wykonanie testów jeśli będą wymagane, wyjazd z Dębowca o godz. 17:00, przejazd nocny przez Słowację, Węgry do Chorwacji .

Dzień drugi: przyjazd w godz. porannych domiejscowości Makarska, Msza Święta w miejscu nazywanym Bałkańskim Lourdes,  przejazd do Medziugorje na obiadokolację, zakwaterowanie w hotelu, Międzynarodowa Msza Święta.

Dzień trzeci: śniadanie, wyjazd pod Górę Objawień- rozważanie tajemnic różańcowych, miejsce zwane Niebieskim Krzyżem, centrum Mediugorie – Msza Święta dla Polaków, Kościół parafialny pod wezwaniem Św. Jakuba, figura Jezusa Zmartwychwstałego, kaplica objawień, obiadokolacja, udział w wieczornym cyklu modlitewnym.

Dzień czwarty:  śniadanie,  całodzienny wypoczynek rejs na na wyspę Hvar z obiadem i napojami, Msza Św. na wyspie wypoczynek zwiedzanie, opalanie przejazd na nocleg i obiadokolację do Medziugorje, Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dzień piąty: śniadanie, 7.00 wyjazd do Dubrownika- zwiedzanie starego miasta w obrębie murów obronnych, Msza Święta u Św. Błażeja patrona chroniącego od chorób gardła, w czasie wolnym dla zainteresowanych rejs statkiem (płatny dodatkowo dla zainteresowanych 10 euro), odpoczynek nad morzem Adriatyckim, powrót do Medjugorie, obiadokolacja.

Dzień szósty: śniadanie, uczestnictwo w uroczystościach Święta Bożego Ciała, Wodospady Kravica, obiadokolacja, czas wolny na zakupy pamiątek.

Dzień siódmy 6:00 Droga Krzyżowa na Górę Kriżewac, śniadanie, przejazd do Mostaru – zwiedzanie miasta, obiadokolacja, Wieczorny cykl modlitewny.

Dzień ósmy Msza Święta, śniadanie, wyjazd w drogę powrotną do Polski, przyjazd  do Sarajewa – spacer po mieście, w drodze powrotnej obiad, powrót do kraju w godzinach porannych w Sobotę 19.06.

W razie potrzeby i przyczyn od nas nie zależnych kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

Wartość Pielgrzymki: 600 zł.+ 215 euro

Świadczenia zawarte w cenie:

– transport, parkingi, opłaty drogowe

– pilot – przewodnik, przewodnicy lokalni

– ubezpieczenie NNW i KL, TFG

– bilety wstępu: Wodospady Kravica, Rejs z obiadem na wyspę Hvar.

Cena nie obejmuje:

w razie potrzeby wykonywania testów na covid 19

oraz innych świadczeń nie wymienionych w programie dodatkowa opłata według cennika.

Zapisy: ks. Paweł Raczyński MS tel.: 797 002 017; kustosz@saletyni.pl