PIELGRZYMKA z DĘBOWCA do MEDZIUGORIE 11-19.06.2022

Dzień pierwszy (11.06 sobota): 16:00 wykonanie testów, jeśli będą wymagane, wyjazd z Dębowca o godz. 17:00, przejazd nocny przez Słowację, Węgry do Chorwacji .

Dzień drugi: przyjazd w godz. porannych do miejscowości Makarska, Msza Święta w miejscu nazywanym Bałkańskim Lourdes,  przejazd do Medziugorie na obiadokolację, zakwaterowanie w hotelu, Międzynarodowa Msza Święta.

Dzień trzeci: śniadanie, wyjazd pod Górę Objawień- rozważanie tajemnic różańcowych, miejsce zwane Niebieskim Krzyżem, centrum Medziugorie – Msza Święta dla Polaków, Kościół parafialny pod wezwaniem Św. Jakuba, figura Jezusa Zmartwychwstałego, kaplica objawień, obiadokolacja, udział w wieczornym cyklu modlitewnym.

Dzień czwarty:  śniadanie,  całodzienny wypoczynek rejs na wyspę Hvar z obiadem i napojami, Msza Św. na wyspie wypoczynek zwiedzanie, opalanie przejazd na nocleg i obiadokolację do Medziugorie, Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dzień piąty: śniadanie 7.00 wyjazd do Dubrownika- zwiedzanie starego miasta w obrębie murów obronnych, Msza Święta u Św. Błażeja patrona chroniącego od chorób gardła, w czasie wolnym dla zainteresowanych rejs statkiem (płatny dodatkowo dla zainteresowanych 10 euro), odpoczynek nad morzem Adriatyckim, powrót do Medziugorie, obiadokolacja.

Dzień szósty: śniadanie, uczestnictwo w uroczystościach Święta Bożego Ciała, Wodospady Kravica, obiadokolacja, czas wolny na zakupy pamiątek.

Dzień siódmy 6:00 Droga Krzyżowa na Górę Kriżewac, śniadanie, przejazd do Mostaru – zwiedzanie miasta, obiadokolacja, Wieczorny cykl modlitewny.

Dzień ósmy Msza Święta, śniadanie, wyjazd w drogę powrotną do Polski, przyjazd  do Sarajewa – spacer po mieście, w drodze powrotnej obiad, powrót do kraju w godzinach porannych w Niedzielę 19.06.

W razie potrzeby i przyczyn od nas nie zależnych kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

Wartość Pielgrzymki: 600 zł.+ 215 euro

Świadczenia zawarte w cenie:

– transport, parkingi, opłaty drogowe

– 6 noclegów (klimatyzacja w cenie), 6 śniadań, 6 obiadokolacji, 1 obiad w drodze powrotnej

– pilot – przewodnik, przewodnicy lokalni

– ubezpieczenie NNW i KL, TFG

– bilety wstępu: Wodospady Kravica, Rejs z obiadem na wyspę Hvar.

Cena nie obejmuje:

w razie potrzeby wykonywania testów na covid 19

oraz innych świadczeń nie wymienionych w programie dodatkowa opłata według cennika.

Zapisy: ks. Paweł Raczyński MS tel.: 797 002 017; kustosz@saletyni.pl