IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 08.05.2022 r.

1. Od najbliższego piątku do niedzieli zapraszamy na UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE ku czci Matki Bożej z La Salette.

piątek o godz. 18.00 Msza święta ze szczególną modlitwą o nowe święte powołania do życia zakonnego, kapłańskiego i misyjnego.

sobotę o godz. 10.30 Eucharystia pod przewodnictwem bp Edwarda Kawy ze Lwowa z udzieleniem sakramentu święceń. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga krzyżowa. Wieczorem o godz. 18.00 Nieszpory z katechezą maryjną, nowenna do Maryi Saletyńskiej oraz Eucharystia z procesją z figurą Płaczącej Pani o godz. 20.00 celebrowana przez Misjonarzy Saletynów świętujących jubileusz 25-lecia kapłaństwa.

W niedzielę Msze święte odbędą się o godz. 7.00, 9.00, suma odpustowa o godz. 11.00, Eucharystia prymicyjna o godz. 15.00 oraz o 18.00. O godz. 19.30 zapraszamy na wieczór uwielbienia z Maryją. Nasze uroczystości odpustowe zakończymy Apelem Maryjnym o godz. 21.00. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej. Zachęcamy do udziału.

2. Serdecznie zapraszamy:

• na skrutację Słowa Bożego (modlitwa Pismem Świętym) we wtorek ok. godz. 18.45 w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania,
  • na nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej w środę o godz. 17.30 oraz katechezę dla dorosłych w środę po wieczornej Eucharystii.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych o godz. 17.30 oraz  Apelach Maryjnych o godz. 21.00.

4. Zapraszamy do modlitwy w ciszy w kaplicy Wieczystej Adoracji. Próbujemy, aby była ona otwarta każdego dnia przez 24 godziny, dziękujemy z tego miejsca osobom wyrażającym gotowość czuwania w wyznaczonej godzinie i zachęcamy do trwania na modlitwie. Bardzo nam pomaga organizacyjnie, jak widzimy, że ktoś wpisał się w książce w kaplicy lub poprzez stronę internetową.

5. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na pielgrzymkę z Dębowca Sanktuarium do Medjugorje w dniach od 11 do 19 czerwca. Szczegóły na stronie internetowej i w przedsionku Bazyliki. Zapisy u Kustosza Sanktuarium.

6. Również parafia dębowiecka organizuje wyjazd do Medjugorie w dniach 4-11 lipca. Chętne osoby prosimy o kontakt z ks. Romanem Grądalskim z dębowieckiej parafii. Szczegóły na plakacie w przedsionku Bazyliki.

7. Dziękujemy za modlitwy i złożone ofiary na Kaplicę Wieczystej Adoracji i nasze Sanktuarium.

8. Przy wyjściu z Bazyliki można nabyć najnowszy numer Posłańca z tematem Pokój jest darem.  W środku tradycyjnie nasz dębowiecki dodatek z wywiadem z  bpem Michałem Janochą m.in. o adoracji Najświętszego Sakramentu.