ODPUST KU CZCI MATKI BOŻEJ Z LA SALETTE

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 15.05.2022 r.

1. Trwa odpust majowy w naszym Sanktuarium. Wszystkim pielgrzymom i gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi. Wieczorem zapraszamy na uwielbienie o 19.30, które zakończymy Apelem maryjnym o 21.00.

2. W dniu wczorajszym Ksiądz Biskup Edward Kawa udzielił święceń prezbiteratu ks. Kamilowi. Polecamy jego posługę Waszej modlitwie.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 oraz na Apele Maryjne rozpoczynające się o godz. 21.00.

4. W poniedziałek 16 maja święto św. Andrzeja Boboli. W 20 rocznicę ogłoszenia św. Andrzeja patronem Polski zapraszamy na Eucharystię i modlitwę w intencji Ojczyzny o godz. 18.00.

5. Po raz kolejny odbędzie się „FISHMOB – Jasło tańczy dla Jana Pawła II”. Wydarzenie to będzie miało miejsce na jasielskim Rynku w najbliższą środę o godz. 10.00.

6. W najbliższy czwartek 19 maja w ramach przeżywania roku jubileuszowego 175 rocznicy objawienia Maryi w La Salette zapraszamy do Bazyliki na czuwanie z Maryją. Rozpoczniemy dziękczynną Eucharystią o godz. 18.00, a po niej odbędzie się katecheza Maryjną, różaniec, Akatyst i zakończymy Apelem Maryjnym o godz. 21.00. W tym miesiącu poprowadzi nas ks. Grzegorz Zembroń MS – prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Saletynów.

7. Serdecznie zapraszamy

– na skrutację Słowa Bożego (modlitwa Pismem Świętym) we wtorek ok. godz. 18.45 w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania,

– na katechezę dla dorosłych w tym tygodniu zapraszamy w czwartek w ramach czuwania z Maryją.

8. Zapraszamy do modlitwy w ciszy w kaplicy Wieczystej Adoracji. Próbujemy, aby była ona otwarta każdego dnia przez 24 godziny, dziękujemy z tego miejsca osobom wyrażającym gotowość czuwania w wyznaczonej godzinie i zachęcamy do trwania na modlitwie. Bardzo nam pomaga organizacyjnie, jak widzimy, że ktoś wpisał się w książce w kaplicy lub poprzez stronę internetową.

9. W namiocie przy Bazylice można nabyć książki, albumy oraz wodę z La Salette, które są  cegiełkami na nasze Sanktuarium. Zapraszamy również do pawilonu Wydawnictwa gdzie można nabyć wiele ciekawych pamiątek, a także po prawej stronie pawilonu zamówić intencje mszalne. Dziękujemy za Waszą życzliwość i ofiarność.