WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 29.05.2022 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa majoweczerwcowe o godz. 17.30 oraz na Apele Maryjne rozpoczynające się o godz. 21.00.

2. W dniu dzisiejszym na Mszy Świętej o godz. 15.00 będziemy gościć diecezjalną pielgrzymkę strażaków. Zapraszamy do uczestnictwa i wspólnej modlitwy. Po Mszy Świętej okazja do zobaczenia z bliska wozów strażackich, a także spędzenia czasu na strażackiej majówce.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństw, a w piątek od godz. 6.30 do 18.30. Natomiast w pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec o godz. 10.00, Eucharystię o 10.30 i 15 minutową medytację.

4. Zapraszamy na czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego, które rozpocznie się 4 czerwca w sobotę wieczorem Apelem Maryjnym o 21.00, a ok. 21.45 rozpoczniemy Eucharystię z modlitwą o dary Ducha Świętego. Tak jak Apostołowie razem z Maryją będziemy oczekiwać na Ducha Świętego.

5. Serdecznie zapraszamy na katechezę dla dorosłych w środę po wieczornej Eucharystii.

6. Zapraszamy do modlitwy w ciszy w kaplicy Wieczystej Adoracji. Bardzo nam pomaga organizacyjnie, jak widzimy, że ktoś wpisał się w książce w kaplicy lub poprzez stronę internetową na jedną konkretną godzinę czuwania. >>ZAPISY

7. Wójt Gminy Dębowiec serdecznie zaprasza dzieci i rodziców na Gminny Dzień Dziecka, który odbędzie się za tydzień w niedzielę 5 czerwca na stadionie sportowym w Dębowcu od godz. 14.00 do 19.00. Podczas zabawy dzieci będą mogły korzystać bezpłatnie z urządzeń rekreacyjnych, a także uczestniczyć w różnych zabawach i konkursach.

8. Misjonarze Saletyni z Kobylanki zapraszają na uroczystości odpustowe od 3 do 6 czerwca. Szczegóły na plakacie w przedsionku Bazyliki.

9. Parafia dębowiecka organizuje wyjazd do Medjugorie w dniach 4-11 lipca. Chętne osoby prosimy o kontakt z ks. Romanem Grądalskim z dębowieckiej parafii. Szczegóły na plakacie w przedsionku Bazyliki.

10. W dniach 25-26 czerwca organizowany jest wyjazd do Legnicy i Wrocławia z Harklowej i Jasła. Szczegóły w przedsionku Bazyliki.