UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 12.06.2022 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30 oraz na Apele Maryjne rozpoczynające się o godz. 21.00.

2. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę.

3. W kościele parafialnym św. Bartłomieja Msza święta z procesją na Boże Ciało o godz. 10.30.

4. W dniu dzisiejszym zapraszamy na spotkanie małżeństw niesakramentalnych. Rozpoczęcie o godz. 15.00 w domu rekolekcyjnym.

5. Zapraszamy do modlitwy w ciszy w kaplicy Wieczystej Adoracji. Bardzo nam pomaga organizacyjnie, jak widzimy, że ktoś wpisał się w książce w kaplicy lub poprzez stronę internetową na jedną konkretną godzinę czuwania. >>ZAPISY

6. W następną niedzielę 19 czerwca w ramach przeżywania roku jubileuszowego 175 rocznicy objawienia Maryi w La Salette zapraszamy do Bazyliki na czuwanie z Maryją. Rozpoczniemy dziękczynną Eucharystią o godz. 18.00, a po niej odbędzie się katecheza Maryjną, różaniec, akatyst i zakończymy Apelem Maryjnym o godz. 21.00.

7. Parafia dębowiecka organizuje wyjazd do Ziemi Świętej w październiku tego roku. Chętne osoby prosimy o kontakt z ks. Romanem Grądalskim z dębowieckiej parafii. Szczegóły na plakacie w przedsionku Bazyliki.

8. Caritas Diecezji Rzeszowskiej włącza się w ogólnopolską akcję „Paczka dla Ukrainy”. Polega ona na wypełnienie specjalnego kartonu konkretną trwałą żywnością, tak, żeby waga nie przekroczyła 18 kg, a zapewniła utrzymanie rodziny przez kilka dni. Osoby zainteresowane pomocą proszoną są o zgłoszenie się na furtę klasztorną.

9. Zapraszamy na XX Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 16 czerwca 2022 r. o godz. 19.00 w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie.  Wstęp wolny. Koncert będzie też transmitowany w TV Trwam i przez internet.