XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 17.07.2022 r.

1. W dniu dzisiejszym zachęcamy do nabycia najnowszego Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej – Przekroczyć podziały. Koszt Posłańca wynosi 7 zł, ale tradycyjnie w dniu dzisiejszym przekazywany jest za dobrowolne ofiary. A w środku nasz dębowiecki dodatek m.in. z wyjaśnieniem symboliki mozaik znajdujących się w naszej kaplicy adoracji.

2. W wtorek 19 lipca w ramach przeżywania roku jubileuszowego 175 rocznicy objawienia Maryi w La Salette zapraszamy do Bazyliki na czuwanie z Maryją. Rozpoczniemy dziękczynną Eucharystią o godz. 18.00, a po niej odbędzie się katecheza Maryjną, różaniec, i zakończymy Apelem Maryjnym o godz. 21.00. W tym miesiącu poprowadzi nas ks. Zbigniew Wal MS.

3. Zapraszamy na Apele maryjne każdego dnia o godz. 21.00 oraz do modlitwy w ciszy w kaplicy Wieczystej Adoracji. Bardzo nam pomaga organizacyjnie, jak widzimy, że ktoś wpisał się w książce w kaplicy lub poprzez stronę internetową na jedną konkretną godzinę czuwania.

4. W dniach 24-31 lipca 2022 obchodzimy XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Tydzień ten, związany z przypadającym 25 lipca wspomnieniem patrona kierowców i podróżujących. Dlatego w następną niedzielę 24 lipca, po każdej Mszy świętej będzie poświecenie pojazdów z modlitwą o potrzebne łaski i błogosławieństwo w czasie podróżowania. Ofiary misyjne składane przy tej okazji przekazywane będą dla sióstr saletynek.

5. Decyzją księdza Prowincjała w sierpniu naszą wspólnotę zakonną w Dębowcu klasztorze opuszczą: ks. Jan Ślęczka MS, ks. Krzysztof Kowal MS i ks. Łukasz Soczek MS. Dziękując za ich posługę w Sanktuarium, polecamy ich nowe zadania Waszej modlitwie.

6. Wszystkim pielgrzymom, gościom i uczestnikom naszych nabożeństw życzymy potrzebnych łask i opieki Pięknej Pani z La Salette.