XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 24.07.2022 r.

1. W dniu dzisiejszym po wszystkich Mszach świętych święcimy pojazdy. Po odmówieniu stosownych modlitw i błogosławieństwie, kapłani udadzą się na parkingi. Kierowcy otrzymają obrazek ze św. Krzysztofem, natomiast ofiary misyjne złożone przy tej okazji przeznaczone są dla sióstr saletynek. Dziękujemy za wsparcie.

2. Zapraszamy na Apele Maryjne rozpoczynające się o godz. 21.00 oraz do modlitwy w ciszy w kaplicy Wieczystej Adoracji.

3. Za tydzień po każdej Mszy św. będzie można nabyć książkę pod tytułem „Rok z Maryją”, zawierającą  rozważania na pierwsze soboty każdego miesiąca, świadectwo pielgrzymowania do Fatimy i liczne zdjęcia z miejsca objawień. Książka w cenie 20 zł jest formą cegiełki na rozwój naszego Sanktuarium.

4. Już po raz drugi z inicjatywy papieża Franciszka obchodzimy światowy dzień dziadków i osób starszych. W orędziu na ten dzień Ojciec święty napisał m.in.: „Drogie babcie i drodzy dziadkowie, drogie starsze kobiety i drodzy starsi mężczyźni, w tym naszym świecie jesteśmy wezwani, by być sprawcami rewolucji czułości! Uczyńmy to, ucząc się coraz bardziej i coraz lepiej wykorzystywać najcenniejsze narzędzie, jakie mamy i które jest najbardziej stosowne dla naszego wieku: modlitwę.”

5. Wszystkich: Babcie, Dziadków, osoby starsze, a także Was tutaj przybywających zawierzamy opiece Pięknej Pani z La Salette, życząc wielu łask Bożych.