XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 30.10.2022 r.

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, a od 1 listopada w nabożeństwach wypominkowych o godz. 17.30 w naszej Bazylice oraz do modlitwy w ciszy w kaplicy wieczystej Adoracji.

2. Na stoliku są wystawione kartki na „wypominki”. Wypełnione czytelnie kartki prosimy składać do skarbony oznaczonej napisem „WYPOMINKI” lub na tacę. Za zmarłych będziemy się modlić przez cały miesiąc listopad podczas nabożeństw, a także sprawując każdego dnia Mszę świętą w ich intencji.

3. W dniu dzisiejszym (niedziela) wspólnoty modlitewno-ewangelizacyjne zapraszają na wieczór uwielbienia o godz. 19.30.

4. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w najbliższych dniach na cmentarzach. Podobnie jak w ubiegłym roku w wybranych ośmiu dniach w listopadzie można zyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunkami, które należy spełnić to: nawiedzenie cmentarza, a także trzeba być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię Świętą, odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach, które poleca papież.

5. We wtorek 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej Bazylice według niedzielnego porządku. Natomiast Msza święta w kaplicy na dębowieckim cmentarzu, a po niej procesja z  modlitwą za zmarłych rozpocznie się o godz. 12.00.

6. W środę 2 listopada, wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze święte w Bazylice w tym dniu o godz. 7.00, 10.30 oraz 18.00.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość skorzystania z sakramentu pojednania podczas stałych dyżurów, a w piątek od 6.30 do 18.30. W pierwszą sobota miesiąca zapraszamy na różaniec o godz. 10.00, Eucharystię o 10.30 i 15 minutową medytację nad tajemnicami różańca w intencji zadośćuczynienia za bluźnierstwa i brak wdzięczności.

8. Dziękujemy za modlitwy i składane ofiary na Kaplicę Wieczystej Adoracji. W najbliższym czasie planujemy dokończenie barierek przy wejściu do kaplicy, a także zamówienie klęczników do kaplicy.

9. W przyszłym roku na przełomie marca i kwietnia planujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej z naszego Sanktuarium. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z kustoszem Sanktuarium.