I NIEDZIELA ADWENTU

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 27.11.2022 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent „czas przygotowania na przyjście Pana”.  Zachęcamy do czuwania i modlitwy. W naszej Bazylice Msza święta roratnia, będzie odprawiana od poniedziałku do soboty  o godz. 6.00 rano, natomiast po Niej zapraszamy na jutrznię (modlitwę psalmami) i medytację Słowa Bożego.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w I piątek od godz. 6.00 do 18.30.  W I sobotę miesiąca o godz. 10.00 różaniec, Msza święta i 15 minutowa medytacja nad tajemnicami różańca.

3. Dziękujemy za modlitwy i składane ofiary na zapłatę za wykonane prace przy montażu barierek w Kaplicy Wieczystej Adoracji polecając wszystkich dobrodziejów Pięknej Pani z La Salette.

4. Serdecznie zapraszamy na:

– wieczór uwielbienia dzisiejsza niedziela o godz. 19.30;

– skrutację Słowa Bożego we wtorek w domu rekolekcyjnym po wieczornej Eucharystii;

– próbę chóru sanktuaryjnego we wtorek o godz. 19.00 w sali dla pielgrzymów przy klasztorze;

– liturgię pokutną z możliwością spowiedzi w ramach katechez dla dorosłych w środę w Bazylice po wieczornej Eucharystii;

-rekolekcje trzeźwościowe od 2 do 4 grudnia w domu rekolekcyjnym;

– rekolekcje dla małżeństw od 9 do 11 grudnia w domu rekolekcyjnym.

5. W następną niedzielę, 4 grudnia br. będziemy przeżywać dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Pamiętajmy w modlitwie o naszych misjonarzach wspierając Kościół na Wschodzie ofiarami do puszek.

6. Zbiórka darów na rzecz stowarzyszenia Inwalidów „Pomocne Serce” na Ukrainie odbędzie się w Remizie Strażackiej OSP Dębowiec oraz w domu ludowym w Majscowej w dniach 29, 30 listopada, oraz 1 i 2 grudnia w godz.od 16.00 do 19.00.