II NIEDZIELA ADWENTU

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 04.12.2022 r.

1. Zachęcamy do adwentowego czuwania. W naszej Bazylice Msza święta roratnia, będzie odprawiana od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano, natomiast po Niej zapraszamy na jutrznię (modlitwę psalmami) i medytację Słowa Bożego.

2. W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. W przedsionku Bazyliki można składać ofiary do skarbony na ten cel.

3 W najbliższy czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Eucharystie w naszej Bazylice o godz. 6.00, 10.30 i 18.00. W tym dniu zapraszamy również do naszej świątyni na „GODZINĘ ŁASKI” od godz. 12.00 do 13.00

4. Serdecznie zapraszamy na:

– skrutację Słowa Bożego we wtorek w domu rekolekcyjnym po wieczornej Eucharystii;

– próbę chóru sanktuaryjnego we wtorek o godz. 19.00 w sali dla pielgrzymów przy klasztorze;

– katechezę dla młodzieży i dorosłych, laboratorium wiary – drogi pojednania pomimo podziałów w środę w  klasztorze w sali dla pielgrzymów ok 18.45;

5. Młodych przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa zapraszamy na kurs przedmałżeński i przedślubny do domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania. Rozpoczęcie 26 grudnia. Szczegóły na stronie internetowej centrum.saletyni.pl

6. W dniu dzisiejszym w przedsionku Bazyliki można nabyć najnowszy numer Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej wraz z naszym sanktuaryjnym dodatkiem za dobrowolną ofiarę. Zachęcamy do lektury.

7. W ostatnim czasie wykonane zostały barierki przy wejściu do kaplicy wieczystej adoracji, podjęte zostały również prace przy odnowieniu i przerobieniu dwóch konfesjonałów w Bazylice, a także w związku z prośbami o możliwość złożenia ofiary bezgotówkowo zgłosiliśmy prośbę o zamontowanie OFIAROMATU w naszej Bazylice. Wszystkim ofiarodawcom składamy gorące podziękowanie za wspieranie sanktuaryjnych inwestycji.

8. OSP w Dębowcu informuje mieszkańców, że podtrzymuje coroczną tradycję roznoszenia kalendarzy strażackich i od środy druhowie rozpoczną roznoszenie kalendarzy na przyszły rok.