IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Kończy się czas adwentowego czuwania. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.

2. W naszej świątyni Msza święta roratnia odponiedziałkudo soboty o godz. 6.00 rano.

3. Zapraszamy na Nowennę do Dzieciątka Jezus o godz. 17.30 w Bazylice. Natomiast w środę nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej wraz z nowenną do Dzieciątka Jezus rozpocznie się o godz. 17.15, a w sobotę 24 grudnia nowenna rozpocznie się rano po Mszy świętej roratniej.

4. W dniu dzisiejszym (niedziela 18 grudnia) wspólnoty modlitewno-ewangelizacyjne zapraszają na wieczór uwielbienia o godz. 19.30.

5. W najbliższych dniach pełnimy dyżur w konfesjonale według grafiku, który jest  wywieszony w przedsionku Bazyliki oraz zamieszczony na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy, aby nie odkładać sakramentu pojednania na ostanie dni. Chcemy być wtedy do dyspozycji dla tych, którzy przyjadą na święta w ostatniej chwili. Z tego powodu w piątek 23 grudnia będziemy spowiadać do północy. Natomiast 24 grudnia od 6.00 rano do godziny 11.00.

6. Zachęcamy do złożenia ofiar na dekoracje świąteczne do skarbony na kwiaty.

7. Wtorkowe skrutacje oraz środowe katechezy dla dorosłych wznowimy od 10 stycznia.

8. W sobotę rozpoczynamy świętowanie Bożego Narodzenia Wieczerzą Wigilijną. Zachęcamy do zachowywania naszej tradycji: odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Zbawiciela, wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem i śpiewanie kolęd.

9. Zapraszamy do przeżywania świąt w naszej Bazylice. Podobnie jak w ubiegłych latach będą odprawiane dwie Pasterki. Pierwsza o godz. 22.00 i druga tradycyjnie o północy.

10. W niedzielę uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte w naszej Bazylice tak jak w niedzielę o godz. 7.00, 9.30, 11.00, 15.00 i 18.00.

10. Zapraszamy i zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wieczystej Adoracji. Aby adoracja trwała nieustannie dzień i noc poszukujemy osób chętnych do godzinnej adoracji w wyznaczonych dniach i godzinach. Można zapisywać się przez internet lub w kaplicy Adoracji.

11. Tak jak już informowaliśmy, w ostatnim czasie wykonane zostały barierki przy wejściu do kaplicy wieczystej adoracji, podjęte zostały również prace przy odnowieniu i przerobieniu dwóch konfesjonałów w Bazylice, zrobienie klęczników do kaplicy adoracji, a także zamontowanie OFIAROMATU w naszej Bazylice. Konieczna będzie również wymiana wyświetlaczy do pieśni wraz z oprogramowaniem. Wszystkim ofiarodawcom składamy gorące podziękowanie za wspieranie sanktuaryjnych inwestycji.

12. OSP Dębowiec przed Bazyliką rozprowadzają strażackie kalendarze i dziękują za wszelkie wsparcie.

13. Wójt Gminy Dębowiec oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębowcu informują iż prowadzony jest nabór uczestników do Klubu Senior  + w Gminie Dębowiec. Wszelkie informacje można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, na stronie internetowej Urzędu Gminy oraz w mediach społecznościowych.

Sakrament pojednania przed świętami Bożego Narodzenia w Bazylice Najświętszej Maryi Panny z La Salette w Dębowcu.