Rekolekcje dla małżonków Wystarczy tylko miłość 17-19 marca 2023 r.

„Ja … biorę Ciebie … za żonę/męża i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz, że Cię nie opuszczę aż do śmierci. Tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny i Wszyscy Święci.

W obecnym czasie wiele trudu, cierpienia i poświęcenia łączy się z wypełnieniem obietnicy małżeńskiej. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest miłość małżeńska oraz jaką potęgę i skarbnicę darów zawiera w sobie tekst przysięgi? Czy pamiętamy, że związek małżeński zawarty w Kościele scala sam Bóg? Czy ma On miejsce w naszej rodzinnej codzienności, w pogoni za „lepszym jutrem”? Jak uczynić by wrażliwa, piękna i zapatrzona w Krzyż miłość, łączyła, dawała radość i siłę do wytrwałego wykonywania swych obowiązków i zadań. Aby była drogą prowadzącą małżonków do zbawienia.

Od 17 do 19 marca 2023 r. zapraszamy na rekolekcje dla małżonków Wystarczy tylko miłość do Domu Rekolekcyjnego Centrum Pojednania La Salette w Dębowcu. (38-220 Dębowiec 55)

Prowadzący: ks. Zbigniew Wal MS

Koszt: 300 zł (nocleg + wyżywienie). W celu skorzystania z oferty rekolekcji bez noclegów lub posiłków zapraszamy do kontaktu.

Informacje, zapisy, kontakt: tel. 797 907 287 e-mail: centrum@saletyni.pl

Modlitwa z współmałżonka

Dobry Boże, dziękuję Ci za moją żonę (mojego męża). Dziękuję za sakrament małżeństwa, za miłość, która nas połączyła, za Twoją codzienną obecność i Twoje błogosławieństwo. Dziękuję za każdy dzień trwania w miłości, za każdy sakrament. Dziękuję za radość i krzyż małżeńskiego powołania.

Święty Jan Paweł II mówił, że „sakrament małżeństwa wyrasta z eucharystycznego korzenia. Wyrasta z Eucharystii i do niej prowadzi. Ludzka miłość „aż do śmierci” musi się głęboko zapatrzeć w tę miłość, jaką Chrystus do końca umiłował. Musi tę Chrystusową miłość poniekąd uczynić swoją, ażeby sprostać treściom małżeńskiej przysięgi: „Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci”.

Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, duszpasterza małżeństw i rodzin, proszę Cię, Boże, umocnij nasza małżeńską więź, odnów w nas tę miłość, która przyciągnęła nas przed ołtarz, by w Twojej obecności złożyć sobie małżeńską przysięgę. Proszę, abym codziennie, a zwłaszcza w chwilach trudnych, umiał zapatrzeć się w tę miłość, jaką Chrystus ukochał Kościół, i abym tak umiał kochać żonę (męża). Amen.

W: Modlitewnik za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, Rafael, Kraków 2014.