VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 14.05.2023 r.

1. Od najbliższego piątku do niedzieli zapraszamy na UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE ku czci Matki Bożej z La Salette.

piątek o godz. 18.00 Msza święta ze szczególną modlitwą o nowe święte powołania do życia zakonnego, kapłańskiego i misyjnego. Wieczorem zapraszamy o godz. 20.00 na rekolekcje oddanie 33 następnie wyznanie wiary kandydatów do święceń i zakończymy dzień Apelem maryjnym wraz z procesją na Kalwarię.

W sobotę o godz. 10.30 Eucharystia z udzieleniem sakramentu święceń w stopniu diakonatu, której będzie przewodniczył bp Adam Wodarczyk. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga krzyżowa. Wieczorem o godz. 18.00 Nieszpory z katechezą maryjną, rekolekcje oddanie 33nowenna do Maryi Saletyńskiej oraz Eucharystia z procesją z figurą Płaczącej Pani o godz. 20.00, której przewodniczył będzie ks. prowincjał Grzegorz Zembroń MS.

niedzielę Msze święte odbędą się o godz. 7.00, 9.00 – jubileusz 25 lecia kapłaństwa Misjonarzy Saletynów, sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył bp Andrzej Przybylski, o godz. 15.00 oraz o 18.00. O godz. 19.30 zapraszamy na wieczór uwielbienia z Maryją. Nasze uroczystości odpustowe zakończymy rekolekcjami oddanie 33 i Apelem Maryjnym o godz. 20.30. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej. Zachęcamy do udziału.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 i Apele Maryjne o godz. 20.30, które łączymy z rekolekcjami ODDANIE 33 (w piątek rekolekcje o 20.00, a w sobotę o 18.45).

3. W związku z trwającymi rekolekcjami ODDANIE 33, w najbliższym tygodniu, a także w przyszłe niedziele będzie można odebrać w zakrystii przygotowany Akt oddania Niepokalanemu Sercu Maryi, który będziemy składać w pierwszą sobotę czerwca.

4. W dniu dzisiejszym zapraszamy osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na spotkanie o godz.15.00. Rozpoczęcie Eucharystią w kaplicy Centrum Pojednania.

5. We wtorek z racji przypadającego święta św. Andrzeja Boboli – patrona Polski zapraszamy na Eucharystię o godz. 18.00, a po Niej w domu rekolekcyjnym na film o św. Andrzeju, a także świadectwo jego orędownictwa wraz z krótką katechezą o tym niezwykłym Patronie.

6. Zapraszamy na rekolekcje Nowe życie w Duchu Świętym od 26 do 28 maja, a także na rekolekcje o Adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie od 9 do 11 czerwca. Szczegóły na stronie internetowej Sanktuarium oraz Centrum Pojednania.

7. Dziękujemy za modlitwy i złożone ofiary na Kaplicę Wieczystej Adoracji i nasze Sanktuarium.

8. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymki do Medugorje z parafii z Harklowej od 3 do 10 czerwca, oraz z Dębowca na 42 rocznicę objawień od 21 do 29 czerwca. Szczegóły w przedsionku Bazyliki.

9. Parafia z Cieklina zaprasza natomiast na pielgrzymkę śladami Bożego Miłosierdzia na Podlasie, Warmię i Litwę od 27 do 30 lipca.

10. W DNIU 19.05.2023 (PIĄTEK) OD GODZ 8:00 W CENTRUM ZDROWIA „MASTEJ”, W DĘBOWCU ODBĘDĄ SIĘ BADANIA USG DOPPLER. BLIŻSZE INFORMACJE W PRZYCHODNI.