WNIEBOWSTĄPIENIE ODPUST MAJOWY

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 21.05.2023 r.

1. W Niedzielę zakończyliśmy odpust majowy w naszym Sanktuarium. Wszystkim pielgrzymom i gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi.

2. W sobotę 20 maja Ksiądz Biskup Adam Wodarczyk udzielił święceń diakonatu naszym współbraciom. Polecamy ich posługę Waszej modlitwie.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 oraz na Apele Maryjne rozpoczynające się o godz. 20.30 razem z rekolekcjami oddanie 33. W związku z trwającymi rekolekcjami można odebrać w zakrystii przygotowany Akt oddania Niepokalanemu Sercu Maryi, który będziemy składać w pierwszą sobotę czerwca.

4. Serdecznie zapraszamy

• na skrutację Słowa Bożego (modlitwa Pismem Świętym) we wtorek ok. godz. 18.45 w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania,
  • oraz na katechezę dla dorosłych w środę po wieczornej Eucharystii

5. Zapraszamy na czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego, które rozpocznie się 27 maja  w sobotę wieczorem Apelem Maryjnym o 20.30, a ok 21.30 rozpoczniemy Eucharystię z modlitwą o dary Ducha Świętego. Tak jak Apostołowie razem z Maryją będziemy oczekiwać na Ducha Świętego.

6. Zapraszamy na Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków do Dębowca w następną niedzielę 28 maja. W programie: 15.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby; 16.15 – strażacka majówka.

7. Zapraszamy również na spotkanie trzeźwościowe w następną niedzielę 28 maja, po Mszy świętej o godz. 15.00, konferencja w domu rekolekcyjnym CP.

8. Zapraszamy na rekolekcje Nowe życie w Duchu Świętym od 26 do 28 maja, a także na rekolekcje o Adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie od 9 do 11 czerwca. Szczegóły na stronie internetowej Sanktuarium oraz Centrum Pojednania.

9. Dziękujemy za modlitwy i złożone ofiary na Sanktuarium i Kaplicę Wieczystej Adoracji (obecnie zbieramy na zapłatę za kolejnych 11 klęczników).

10. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymki do Medugorje z parafii z Harklowej od 3 do 10 czerwca, oraz z Dębowca na 42 rocznicę objawień od 21 do 29 czerwca. Szczegóły w przedsionku Bazyliki.

11. Wraz ze zbliżającym się dniem Mamy wszystkim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia potrzebnych łask i opieki Maryi.

12. Serdecznie zapraszamy do naszej księgarni i kawiarni klasztornej na niezwykłe pyszności, a w namiocie przy Bazylice można nabyć najnowszy numer Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej razem z dębowiecką wkładką, książki, a także cegiełki na nasze Sanktuarium.