ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 28.05.2023 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe i czerwcowe o godz. 17.30 oraz na Apele Maryjne o godz. 20.30 do 2 czerwca razem z rekolekcjami oddanie 33. W związku z trwającymi rekolekcjami można odebrać w zakrystii przygotowany Akt oddania Niepokalanemu Sercu Maryi. Będziemy go składać wspólnie w pierwszą sobotę miesiąca, 3 czerwca na Mszy świętej o godz. 10.30. Od soboty 3 czerwca Apele Maryjne będą odbywać się o godz. 21. Serdecznie zapraszamy.

2. Serdecznie zapraszamy

• na skrutację Słowa Bożego (modlitwa Pismem Świętym) we wtorek ok. godz. 18.45 w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania,
  • oraz na katechezę dla dorosłych w środę po wieczornej Eucharystii

3. W dniu dzisiejszym zapraszamy na Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków do Dębowca. W programie: 15.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby; 16.15 – strażacka majówka.

4. Dzisiaj zapraszamy również na spotkanie trzeźwościowe, po Mszy świętej o godz. 15.00, konferencja w domu rekolekcyjnym CP.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństw, a w piątek od godziny 6.30 do 18.30. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec o godz. 10.00, Eucharystię o 10.30. Natomiast ze względu na akt oddania Niepokalanemu Sercu Maryi zachęcamy, aby 15 minutową medytację nad tajemnicami różańca w intencji zadośćuczynienia za bluźnierstwa i brak wdzięczności odprawić samemu w dowolnie wybranym czasie.

6. W następną sobotę 3 czerwca spotkanie wspólnoty dla małżeństw „Pod dębami Mamre”. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w domu rekolekcyjnym. Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o wcześniejszy kontakt z opiekunem wspólnoty ks. Zbigniewem Walem MS.

7. Zapraszamy na weekendowe rekolekcje o Adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie od 9 do 11 czerwca. Możliwość noclegu i posiłków w domu rekolekcyjnym lub przychodzenia na same nauki. Zapisy u Kustosza Sanktuarium.

8. Dziękujemy za modlitwy i złożone ofiary na Sanktuarium i Kaplicę Wieczystej Adoracji, kolejne trzy klęczniki zostały spłacone (zostało 8 klęczników).

9. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymki do Medugorje na 42 rocznicę objawień od 21 do 29 czerwca oraz od 2 do 9 września. Szczegóły w przedsionku Bazyliki.