NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

1. Z racji święta świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa wszystkim rodzinom składamy życzenia wzajemnej miłości oraz żywej wiary przekazywanej kolejnym pokoleniom.

2. W dniu jutrzejszym nabożeństwo na zakończenie roku o godz. 17.30. Dziękujemy Bogu za łaski i przepraszamy za wszystkie grzechy. Za udział w nabożeństwie na zakończenie roku można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po nabożeństwie Msza święta dziękczynna o godz. 18.00.

3. We wtorek 1 stycznia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte jak w każdą niedzielę.

4. W środę zapraszamy na katechezę dla dorosłych do domu rekolekcyjnego Centrum Pojednania. Rozpoczęcie po wieczornej Eucharystii.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi podczas nabożeństw, a w pierwszy piątek przez cały dzień wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu. Natomiast w sobotę zapraszamy na różaniec o godz. 10.00, Eucharystię o 10.30 i 15 minutową medytację nad tajemnicami różańca w intencji zadośćuczynienia za bluźnierstwa i brak wdzięczności.

6. Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek na Rynku dębowieckim. Rozpoczęcie w sobotę 5 stycznia o godzinie 15.30. W programie wiele atrakcji.

7. W niedzielę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Przygotowane woreczki z kadzidłem i kredą będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę w wyznaczonych miejscach w Bazylice. Na Mszę świętą o godzinie 11.00 zapraszamy wszystkie dzieci. Zachęcamy, żeby dzieci przyniosły ze sobą wszelkie instrumenty muzyczne, grzechotki i oczywiście z racji uroczystości Trzech Króli zachęcamy, aby dzieci miały korony na głowach. Po Mszy świętej będzie wspólny czas kolędowania.

8. W przedsionku Bazyliki znajdują się ulotki z terminami sesji i rekolekcji w naszym domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania. Zachęcamy do zabrania ich ze sobą, a także przekazywania informacji o rekolekcjach oraz ulotek swoim bliskim.