Ogłoszenia duszpasterskie 19.05.2019

ODPUST KU CZCI

MATKI BOŻEJ Z LA SALETTE

19.05.2019

1. Trwa odpust majowy w naszym Sanktuarium. Wszystkim pielgrzymom i gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi.

2. W dniu wczorajszym Ksiądz Biskup Michał Janocha udzielił święceń prezbiteratu czterem naszym współbraciom. Polecamy ich posługę Waszej modlitwie.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 oraz na Apele Maryjne rozpoczynające się o godz. 21.00.

4. W namiocie przy Bazylice można nabyć Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej, książki, a także cegiełki na prace prowadzone przy Sanktuarium. Dziękujemy za Waszą życzliwość i ofiarność.

5. Zapraszamy na IV Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków do Dębowca w niedzielę, 26 maja. W programie: 14.30 – przejście pododdziałów; 15.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby; 16.15 – strażacka majówka.

6. Zapraszamy również na spotkanie trzeźwościowe w następną niedzielę 26 maja, Msza święta o godz. 15.00, konferencja i wspólne świętowanie.

7. Zapraszamy na kurs Filipa od 24 do 26 maja. Są to rekolekcje które mogą ożywić naszą wiarę lub ją odnaleźć. Zapisy u Kustosza Sanktuarium.

8. 28 września wyruszamy z pielgrzymką do Włoch. Szczegółowy program na stronie sanktuarium. Zachęcamy do pielgrzymowania.

9. Słowo Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski.

10. W czwartek 16 maja zmarł ks. Eugeniusz Gotkowski najstarszy saletyn polskiej Prowincji Misjonarzy Saletynów. W najbliższy poniedziałek uroczystości pogrzebowe odbędą się w Krakowie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…