Ogłoszenia NIEDZIELA ZMARTYCHWSTANIA

NIEDZIELA ZMARTYCHWSTANIA

21.04.2019

1. Z okazji Świąt wielkanocnych życzymy Wam i Waszym bliskim radości ze Zmartwychwstania naszego Pana. Chrystus zwyciężył nienawiść, skruszył więzy śmierci i grzechu. Niech Was obdarza pokojem i swoim Duchem, który zło dobrem zwycięża. Chrystus zmartwychwstał Alleluja!

2. Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako czas świąteczny. Natomiast osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

3. Dziękujemy wychowawcom i klerykom naszego saletyńskiego seminarium za przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia. W szczególny sposób dziękuję br. Rafałowi i br. Janowi za przygotowanie Ołtarza adoracji, Grobu Pańskiego i wystrój  Bazyliki. Podziękowanie składam, siostrom saletynkom, panu organiście i naszemu chórowi sanktuaryjnemu, Kręgowi Rodzin Domowego Kościoła, wspólnotom modlitewno-ewangelizacyjnym, wszystkim czytającym, śpiewającym, tym, którzy przynieśli ciasta i pomagającym na każdy możliwy sposób. Niech Zmartwychwstały obdarza Was potrzebnymi łaskami.

4. W dniu jutrzejszym Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte według porządku niedzielnego.

5. Od wtorku zapraszamy do naszego domu rekolekcyjnego Centrum Pojednania na kurs przedmałżeński oraz w najbliższy weekend na kurs przedślubny oraz rekolekcje o Bożym miłosierdziu. Szczegóły na naszych stronach internetowych.

6. W środę natomiast zapraszamy na katechezę dla dorosłych po wieczornej Eucharystii.

7. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia zapraszamy na adorację z koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 14.30.

8. W następną niedzielę po Mszy świętej o godz. 15.00 comiesięczne spotkanie trzeźwościowe w domu rekolekcyjnym.

9. Dziękujemy za Waszą życzliwość i wsparcie podejmowanych przez nas prac i inicjatyw. Na stronie internetowej jest bardziej szczegółowa informacja o prowadzonych pracach i planach na najbliższą przyszłość. Za każdą cegiełkę na Sanktuarium gorące Bóg zapłać.

10. W nocy z 27/28 września wyruszamy z pielgrzymką do Włoch. Planujemy odwiedzić m.in. Padwę, Asyż, Rzym, Pompeje, Gargano, San Giovani Rotondo, Loreto. Planowany powrót 8 października w godzinach porannych. Koszt pielgrzymki 2290 zł. Zapisy z zaliczką 500 zł u Kustosza Sanktuarium. Zachęcamy do pielgrzymowania.