Ogłoszenia duszpasterskie

ŚWIĘTO

OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

2.02.2020

  1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego, które jest wyrazem całkowitego oddania się Bogu. Dziękując za Waszą modlitwę, prosimy o nią, jak również o nowe święte powołania do misjonarzy saletynów i sióstr saletynek.
  2. W środę po wieczornej Eucharystii zapraszamy na liturgię pokutną. Po Liturgii Słowa będzie chwila adoracji i możliwość spowiedzi. Przez Słowo Boże chcemy przygotowywać się na przyjmowanie Bożego Miłosierdzia.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 6.00 do 18.30 wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu.
  4. W poniedziałek 3 lutego wspomnienie św. Błażeja. W naszej Bazylice na wieczornej Eucharystii udzielamy szczególnego błogosławieństwa za przyczyną tegoż świętego. Błogosławieństwo ma nas chronić przed chorobami gardła i krtani.
  5. Natomiast w środę 5 lutego wspominamy postać dziewicy i męczennicy – św. Agaty. W tym dniu święcimy chleb, sól oraz wodę.
  6. Zapraszamy osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na spotkanie za tydzień 9 lutego. Rozpoczęcie o godz. 16.00 w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania.
  7. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na pomoc dla zakonów kontemplacyjnych. Natomiast składka z następnej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowe w klasztorze.
  8. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach w naszym domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania. Szczegółowe informacje o sesjach i rekolekcjach na stronie internetowej centrum pojednania oraz sanktuarium.
  9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi  Świętej w dniach od 28 marca do 6 kwietnia,  uwieńczoną uroczystą procesją Niedzieli Palmowej w Jerozolimie. Bliższe informacje u ks. Kustosza albo w sekretariacie ARS-u u s. Iwony.