Ogłoszenia XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

11.08.2019

1. Trwamy w miesiącu poświęconym w naszej ojczyźnie trzeźwości. Zachęcamy do modlitwy oraz ofiarowania swojej abstynencji jako wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa. Księga abstynencji jest wyłożona na bocznym ołtarzu. Natomiast w przedsionku kościoła znajdują się ulotki z programem rekolekcji trzeźwościowych na cały rok. Zachęcamy do zabrania.

2. Gościmy dzisiaj w naszej Bazylice ks. Tomasza Krzemińskiego Misjonarza Saletyna posługującego na Ukrainie. Dziękujemy w jego imieniu za ofiary składane do puszek przeznaczone na Dom Miłosierdzia.

3. W najbliższy czwartek 15 sierpnia będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy świętej będzie poświęcenie ziół i kwiatów. W tym dniu przypada również 50 rocznica ślubów zakonnych brata Eugeniusza Martowicza Misjonarza Saletyna. Msza święta Jubileuszowa będzie w tym dniu o godzinie 11.00.

4. Zapraszamy na Apele maryjne każdego dnia o godz. 21.00, a w środę na nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej o godz. 17.30.

5. Wszystkim pielgrzymom, gościom i stałym uczestnikom naszych nabożeństw życzymy potrzebnych łask i opieki Pięknej Pani z La Salette.