OGŁOSZENIA XXIII NIEDZIELA

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.09.2019

1. Od czwartku do niedzieli będą trwały uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Saletyńskiej. Słowo Boże będą głosić zaproszeni goście oraz ks. Marcin Sitek – saletyn, a większa ilość spowiadających kapłanów zaprasza nas do pojednania się z Bogiem i skorzystania z łaski miłosierdzia.

czwartek dzień chorych. Tradycyjnie zapraszamy na Mszę świętą o godz. 10.30, której będzie przewodniczył bp Jan Zając z Krakowa. Prosimy pomóżcie Waszym bliskim dotrzeć na ten czas do świątyni. Spotkanie tradycyjnie zakończy błogosławieństwo lourdzkie i poczęstunek. Wieczorem w tym dniu zapraszamy na Mszę św., a po niej katechezę i modlitwę o uzdrowienie i uwolnienie, którą poprowadzi ks. Jan Gierlak MS. Osoby pragnące porozmawiać z ks. Janem między godz. 15 a 17 proszone są o kontakt z kustoszem Sanktuarium (797 002 017).

piątek o godz. 10.30 zapraszamy członków i sympatyków ARSu oraz przyjaciół i dobrodziejów Sanktuarium, a wieczorem od 17.00 spotkanie młodych, szczególnie tych przygotowujących się przyjęcia sakramentu bierzmowania. Najpierw czuwanie modlitewne, a o godz. 18.00 Eucharystia pod przewodnictwem bp Edwarda Białogłowskiego.

sobotę chcemy łączyć się z ogólnopolskim wydarzeniem Polska pod krzyżem. Eucharystia o godz. 7.00 i 10.30 a po południu poprowadzi nas w modlitwie Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji. Rozpoczniemy koncertem uwielbieniowym o godz. 15.30 prowadzonym przez TURBO ANIOŁY z Kobylanki, następnie o 17.00 nieszpory i katecheza oraz wieczór uwielbienia od godz. 18.15. Następnie nowenna do MBS i Msza św. wigilijna z procesją światła pod przewodnictwem ks. Prowincjała Grzegorza Zembronia MS o godz. 20.00, po której odbędzie się droga krzyżowa i całonocna adoracja. Osoby chętne do adoracji od 23.00 do 6.30 rano proszone są o informację w zakrystii lub telefonicznie o swojej gotowości.

niedzielę główne uroczystości. W tym dniu ulegnie zmianie porządek Mszy św., które będą odprawiane o godzinach: 7.00, 9.00, 11.00, 15.00 i 18.00. Sumie odpustowej dziękczynnej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie abp Mieczysław Mokrzycki.

Szczegółowy wykaz godzin Mszy św. i nabożeństw znajduje się na plakatach oraz stronie internetowej. Zapraszamy do licznego udziału.

Na rozpoczęcie odpustu w poniedziałek 9 września w naszej Bazylice od godz. 17.30 odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja oraz transmisje: Mszy Świętej w TV Trwam i Radio Maryja oraz Rozmów Niedokończonych. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

2. W związku z odpustem bardzo prosimy Mieszkańców Dębowca o udostępnianie miejsc parkingowych na swoich posesjach, dzięki czemu przebiegną one sprawnie. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość w związku z niedogodnościami. Prosimy panów do niesienia figury Matki Bożej oraz dziewczęta do asysty w sobotę wieczorem i niedzielę na sumie. Zwracamy się również z prośbą o upieczenie szarlotek, które będą rozprowadzane jako cegiełki na potrzeby Sanktuarium. Można je przynosić do domu zakonnego w środę lub piątek wieczorem. Dziękujemy za okazane wsparcie.

3. Małżeństwa niesakramentalne zapraszamy na spotkanie w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania o godz. 16.00.

4. We wtorek obchodzone będzie święto Świeckich Saletynów. Życzymy wszystkim związanym z Matką Bożą Saletyńską błogosławieństwa Bożego i opieki naszej Płaczącej Pani.

5. Po Mszach świętych można nabyć za dobrowolne ofiary nowy numer Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej. Numer poświęcony jest katechezie szkolnej, a w środku tradycyjnie nasz dębowiecki dodatek ze szczegółową informacją o odpuście oraz tym wszystkim co działo się w ostatnim czasie.

6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Niepokalanowa, gdzie zostało utworzone jedno z 12 Światowych Centrów Modlitwy o Pokój z Kaplicą Wieczystej Adoracji. W programie przewidziane jest również zwiedzanie Panoramy Tysiąclecia w Niepokalanowie oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 28-29 września br. Informacje są dostępne na stronie internetowej Domu Rekolekcyjnego Centrum Pojednania. Zapisy przyjmuje Katechetka, P. Iwona Józefiak.

7. Misjonarze Saletyni z Kobylanki zapraszają na odpust w święto Podwyższenia Krzyża Świętego 14 września w sobotę o godz. 11.00.