XXXIII Niedziela Zwykła

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy III Światowy Dzień Ubogich. Niech ten dzień będzie zaproszeniem dla nas, abyśmy jak to napisał w swoim przesłaniu papież Franciszek: „nieśli głęboką prawdę, że da się odnowić nadzieję straconą w obliczu niesprawiedliwości, cierpień i niepewności życia.”
  2. Podobnie jak w tamtym roku zapraszamy do tworzenia wydarzenia ZOSTAŃ ANIOŁEM, które podaruje potrzebującym odrobinę radości. Naszym celem jest zebranie darów dla chorych szczególnie z Jasielskiego Zakładu Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego (hospicjum). Jeżeli chcesz i możesz, to przyłącz się do naszej akcji. W przedsionku Bazyliki na przygotowanej tablicy rozwieszone są aniołki z pomocną informacją dotyczącą prezentu. Oczywiście można coś dodawać według własnego uznania. Dar należy dostarczyć do 25 listopada na furtę klasztorną, do zakrystii lub do księgarni przy Sanktuarium z przyłączonym aniołkiem lub numerem na nim zapisanym. Nie ma potrzeby ładnego opakowania ponieważ prezenty przekazujemy w specjalnie uszytych świątecznych opakowaniach. Osoby, które chcą wesprzeć tę inicjatywę finansowo proszone są o wrzucenie ofiary do skarbony w przedsionku Bazyliki w kopercie z napisem Zostań Aniołem lub przesłanie ofiary na konto Sanktuarium. Polecamy tę akcję Waszej modlitwie i dziękujemy za wszelkie wsparcie.
  3. W środę 20 listopada zapraszamynakatechezę dla dorosłych. Rozpoczęcie po wieczornej Eucharystii.
  4. W piątek wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Z tej racji już dzisiaj składamy gorące podziękowanie panu organiście i naszemu sanktuaryjnemu chórowi i zapraszamy na Mszę świętą w tym dniu o godz. 18.00. Przy tej okazji zachęcamy wszystkich, którzy chcą wielbić Pana Boga śpiewem, do naszego chóru. Próby odbywają się we wtorki i piątki o godz. 19.00 w domu zakonnym.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe o godz. 17.30, a także na Eucharystię o godz. 18.00 w intencji polecanych zmarłych.
  6. Zapraszamy również na MOTOMIKOŁAJKI w dniu 7 grudnia przy naszej Bazylice. Motocykliści tradycyjnie pragną również pomóc dzieciom z jasielskiego szpitala. Osoby pragnące wspomóc to wydarzenie mogą to uczynić w następną niedzielę ofiarami do puszek. Za wszelką pomoc dziękujemy.
  7. Za tydzień 24 listopada będziemy gościć pielgrzymkę pszczelarzy na Mszy św. o godz.11.00. Przed i po Eucharystii będzie możliwość nabycia miodu.
  8. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach i spotkaniach w naszym domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania. Najbliższe wydarzenia to:
    • sesja rekolekcyjna: Pojednanie z własnym lękiem – od 22 do 24 listopada;
    • rekolekcje trzeźwościowe – od 29 listopada do 1 grudnia;
    • katechezy przedmałżeńskie – od 16 grudnia;

Szczegółowe informacje na stronie internetowej centrum.saletyni.pl