Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 21.11.2021 r.

1. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy gorące podziękowanie panu organiście i naszemu sanktuaryjnemu chórowi, który niestety ze względu na pandemię ma przymusową przerwę, a także życzymy wielu łask Bożych i opieki Pięknej Pani z La Salette.
  2. W czwartek wraz ze wspomnieniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej zachęcamy do objęcia modlitwą wszystkich związanych z koleją. Dla żyjących wypraszajmy potrzebne łaski, a zmarłym wypraszajmy Boże miłosierdzie. Dodatkowa Msza święta o godz. 16.00.
  3. Zachęcamy do modlitwy na cmentarzach. W wybranych ośmiu dniach w listopadzie można zyskać odpust zupełny za zmarłych. W Bazylice modlimy się za nich przez cały miesiąc listopad podczas nabożeństw o godz. 17.30, a także sprawując każdego dnia  Mszę świętą w intencji naszych zmarłych.
  4. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która odbywa się codziennie od godz. 6.00 rano do północy, oraz dwie noce z wtorku na środę oraz z piątku na sobotę. >>WIĘCEJ
  5. Dziękujemy za modlitwy i składane ofiary na zapłatę za wykonane prace w Kaplicy Wieczystej Adoracji polecając wszystkich dobrodziejów Pięknej Pani z La Salette. W ostatnim tygodniu złożono ofiary na sumę 3540 zł. Zostało nam jeszcze do zapłacenia ok 135 tysięcy zł. >>CEGIEŁKA
  6. Prośmy o pokój w Polsce, polecając wszystkich, którzy służą naszemu bezpieczeństwu. Od 22 do 30 listopada po wieczornej Eucharystii będziemy modlić się nowenną do św. Andrzeja Boboli prosząc o błogosławieństwo Boże i opiekę Maryi dla naszej Ojczyzny. W naszej modlitwie chcemy również polecać wszystkich uchodźców i migrantów prosząc o potrzebne łaski na ten trudny czas, a także w odpowiedzi na apel abpa Stanisława Gądeckiego dzisiaj po każdej Eucharystii można złożyć ofiarę do skarbony jako pomoc dla nich.
  7. Zachęcamy do nabycia najnowszego numer Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej w przedsionku Bazyliki. Tematem obecnego numeru są słowa bł. kard Wyszyńskiego „Czas to miłość”, a w środku tradycyjnie nasz dębowiecki dodatek, w którym jeszcze raz przywołujemy nasze uroczystości odpustowe.

8. Serdecznie zapraszamy na:

– skrutację Słowa Bożego we wtorek w domu rekolekcyjnym po wieczornej Eucharystii;

katechezę dla dorosłych o La Salette – w  środę w Bazylice ok 18.45

katechezę dla dorosłych o trwającym synodzie – w  czwartek w salce przy plebanii  parafialnej o godz. 19.00;

spotkanie modlitewne w piątek w klasztorze o godz. 19.15