NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 24.04.2022 r.

1. Druga Niedziela Wielkanocna, jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego i wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

2. Z okazji święta Miłosierdzia zapraszamy dzisiaj na adorację Najświętszego Sakramentu wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia od godz. 14.30.

3. W przyszłą niedzielę – 1-go maja, z pielgrzymką do Matki Bożej Płaczącej przybędą motocykliści. Głównym punktem będzie Msza święta na placu sanktuaryjnym o godzinie 12.30 zakończona modlitwą i poświęceniem motocykli. Serdecznie zapraszamy motocyklistów z rodzinami i wszystkich, którzy chcą modlić się o bezpieczeństwo na drogach.

4. Dzisiaj (niedziela) o godz. 19.30 WSPÓLNOTY MODLITEWNO-EWANGELIZACYJNE SALETYŃSKIEJ SZKOŁY NOWEJ EWANGELIZACJI zapraszają do Bazyliki na wieczór uwielbienia.

5. Serdecznie zapraszamy na:

– skrutację Słowa Bożego we wtorek ok. godz. 18.45 w domu rekolekcyjnym CP,

– katechezę dla dorosłych w środę po wieczornej Eucharystii w Bazylice

6. Dziękujemy za modlitwy i złożone ofiary na Kaplicę Wieczystej Adoracji i nasze Sanktuarium.

7. Zapraszamy do modlitwy w ciszy w kaplicy Wieczystej Adoracji. Próbujemy, aby była otwarta każdego dnia przez 24 godziny, dziękuję z tego miejsca osobom wyrażającym gotowość czuwania w wyznaczonej godzinie i zachęcam do trwania na modlitwie. Bardzo nam pomaga organizacyjnie, jak widzimy, że ktoś wpisał się w książce w kaplicy lub poprzez stronę internetową.

8. Zapraszamy na pielgrzymkę z Dębowca do Mediugorie w dniach od 11 do 19 czerwca. Szczegóły na stronie internetowej i w przedsionku Bazyliki. Zapisy u Kustosza Sanktuarium.