NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 09.04.2023 r.

1. Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy doświadczenia prawdziwej miłości i głębokiej radości. Radosnego Alleluja!

2. Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

3. Dziękujemy z serca wszystkim, którzy pomogli nam w głębszym przeżywaniu Świąt Paschalnych. W szczególny sposób dziękujemy br. Janowi, s. Myrnie, braciom zakonnym i siostrom saletynkom za przygotowanie Ołtarza adoracji, Grobu Pańskiego i całej Bazyliki na święta. Dziękujmy ks. Zbigniewowi, ks. Piotrowi i służbie liturgicznej za przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia. Podziękowanie składamy, panu organiście, chórowi sanktuaryjnemu, wszystkim czytającym, śpiewającym i pomagającym na każdy możliwy sposób. Ufamy, że sam Pan Bóg wynagrodzi Wam za Wasze ofiarne serca.

4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte według porządku niedzielnego.

5. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy nowennę przed świętem Miłosierdzia. W dni świąteczne czyli dzisiaj i jutro będziemy modlić się Koronką o godz. 14.45 natomiast w tygodniu o godz. 15.00 serdecznie zapraszamy.

6. W tym tygodniu nie będzie wtorkowej skrutacji i środowej katechezy dla dorosłych.

7. Serdecznie zapraszamy na weekend dla kobiet rozeznających powołanie od 14 do 16 kwietnia, na rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych od 21 do 23 kwietnia, rekolekcje trzeźwościowe od 5 do 7 maja i rekolekcje w drodze z Maryją od 12 do 14 maja. Szczegóły na stronie internetowej Sanktuarium oraz Centrum Pojednania.

8. Dziękujemy za modlitwy i złożone ofiary na Kaplicę Wieczystej Adoracji i nasze Sanktuarium. W ostatnim czasie zakupiliśmy nowe klęczniki. Te większe już udało się spłacić, a te mniejsze polecamy Waszej ofiarności, koszt małego klęcznika to 1000 zł.

9. Zapraszamy do modlitwy w ciszy w kaplicy Wieczystej Adoracji. Próbujemy, aby była otwarta każdego dnia przez 24 godziny, dziękuję z tego miejsca osobom wyrażającym gotowość czuwania w wyznaczonej godzinie i zachęcam do trwania na modlitwie. >>INFORMACJE I ZAPISY

10. Niech Zmartwychwstały obdarza Was potrzebnymi łaskami. Alleluja.