XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 30.07.2023 r.

1. W wtorek rozpocznie się sierpień, miesiąc poświęcony trzeźwości. Zachęcamy do modlitwy oraz ofiarowania swojej abstynencji jako wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa. Księga abstynencji jest wyłożona na bocznym ołtarzu.
2. Przy tej okazji zapraszamy na Spotkanie Trzeźwościowe w Dębowcu, które odbędą się od 4 do 6 sierpnia w naszym Sanktuarium. Zapraszamy wszystkich którzy pragną wyprosić łaskę trzeźwości dla siebie lub swoich bliskich. Szczególnie zapraszamy do wspólnej modlitwy w sobotę: o 9.30 droga krzyżowa na placu sanktuaryjnym, natomiast o godz. 12.00 Eucharystia w Bazylice. Szczegółowy program wywieszony w gablocie oraz na stronie internetowej.

3. W 1 sierpnia przypada również 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi podczas nabożeństw, a w pierwszy piątek przez cały dzień. Natomiast w sobotę zapraszamy na różaniec o godz. 10.00, Eucharystię o 10.30 i 15 minutową medytację.

5. Zapraszamy na Apele Maryjne rozpoczynające się o godz. 21.00 oraz do modlitwy w ciszy w kaplicy Wieczystej Adoracji.

6. Duszpasterstwo młodzieży naszej diecezji organizuje w sobotę, 5 sierpnia br. spotkania dla młodzieży w łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży w Lizbonie w czterech miejscach naszej diecezji. Są to: Gorlice, Jasło, Cmolas, Rzeszów. Szczegółowe informacje na plakatach w załącznikach oraz na stronie:  www.mlodziez.rzeszow.pl

7. W piątek, 4 sierpnia br. wyruszy 46. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku hasłem przewodnim pielgrzymki są słowa „Matko Kościoła, prowadź!”. Zapraszamy do modlitwy za pielgrzymów oraz do śledzenia relacji z pielgrzymki w radiu „Via”.

8. W przyszłą niedzielę 6 sierpnia, w czasie Mszy Świętej o godz. 11:00, swoją pierwszą profesję zakonną złoży siostra Izabela Przybyła, nowicjuszka w Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej z La Salette. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości oraz do modlitwy w intencji siostry Izy.