XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 19.11.2023 r.

1. W listopadzie zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.30, w czasie którego modlimy się za naszych zmarłych.

2. Zapraszamy do modlitwy w ciszy w kaplicy Wieczystej Adoracji. Bardzo nam pomaga organizacyjnie, jak widzimy, że ktoś wpisał się w książce w kaplicy lub poprzez stronę internetową na jedną konkretną godzinę czuwania.

3. Serdecznie zapraszamy na:

4. W dniach od 8 do 10 grudnia odbędzie przy naszym Sanktuarium Kurs Nowe życie z Bogiem, który jest formą rekolekcji, zawierających żywy i prosty przekaz Ewangelii. Jest skierowany do osób pełnoletnich, młodszych i starszych, mężczyzn i kobiet. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

5. Zapraszamy do tworzenia wydarzenia ZOSTAŃ ANIOŁEM, które podaruje potrzebującym odrobinę radości. Naszym celem jest zebranie darów dla chorych z Jasielskiego Zakładu Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego (hospicjum). W przedsionku Bazyliki na przygotowanej tablicy znajduje się jeszcze kilka aniołków a także plakat z pomocną informacją dotyczącą prezentu. Dar należy dostarczyć do 25 listopada na furtę klasztorną, do zakrystii lub do księgarni przy Sanktuarium.

6. Dzisiaj o godz. 19.30 WSPÓLNOTY MODLITEWNO-EWANGELIZACYJNE SALETYŃSKIEJ SZKOŁY NOWEJ EWANGELIZACJI zapraszają do Bazyliki na wieczór uwielbienia z Maryją.

7. Za tydzień w niedzielę 26.11. będziemy gościć w sanktuarium świeckiego promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki , p. Marka Kędziorka, który przez słowo świadectwa przybliży nam osobę i duchowe dziedzictwo Męczennika. Przez cały dzień będzie można obejrzeć przejmująca wystawę o ks. Jerzym a po Mszach św. będzie można też nabyć oryginalne nagrania  kazań ks. Popiełuszki na płytach.