V NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 04.02.2024 r.

1. W przyszłą Niedzielę (11 lutego) przypada 32 światowy dzień chorego. Po Mszy Świętej o 11.00 odbędzie się błogosławieństwo Lourdzkie. Po każdej Mszy Świętej będzie można nabyć wodę z cudownego źródełka z La Salette wraz z obrazkiem Matki Bożej płaczącej. Pamiętajmy w naszej modlitwie o naszych chorych.

2. Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych zapraszamy na spotkanie w następną niedzielę 11 lutego. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 15.00 w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania.

3. W poniedziałek w naszym domu rekolekcyjnym rozpocznie się kapituła Polskiej prowincji naszego Zgromadzenia. To czas wspólnego rozeznawania i poszukiwania dróg, którymi Pan chce nas prowadzić. Prosimy was o modlitwę za uczestników kapituły.

4. Dom Rekolekcyjny Centrum Pojednania zaprasza w najbliższym czasie na rekolekcje:
16-18 luty : Jak dobrze przeżyć Wielki Post? Rekolekcje o chlebie i wodzie.
23-25 luty :Rekolekcje dla małżonków.
01-03 marca: O miłosiernym Ojcu. Zobacz kto Ciebie kocha i jak bardzo.
08-10 marca: O Triduum Paschalnym.
15-17 marca: O nawróceniu „Za 5 dwunasta”.
W rekolekcjach można uczestniczyć mieszkając w domu rekolekcyjnym, a także dochodząc.
Szczegóły na stornie internetowej i na plakatach.

5. W naszym domu rekolekcyjnym w dniach 16-18 lutego odbędą się rekolekcje trzeźwościowe. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

6. Już dziś zapraszamy na kolejny kurs Nowe życie z Bogiem. Odbędzie się ok w dniach 23-25 lutego. Kurs ten jest wspaniałą okazją do odkrywania Boga żywego i do pogłębienia swojej relacji z Nim. Chęć uczestnictwa można zgłosić w zakrystii lub u Kustosza Sanktuarium. Zgłoszenia można dokonać także mailowo na adres: kustosz@saletyni.pl.

7. Zapraszamy na pielgrzymkę do La Salette w dniach 7-16 czerwca bieżącego roku. W programie są jeszcze inne sanktuaria, jednak chcemy przez pełne trzy dni cieszyć się spotkaniem z Maryją w miejscu Jej objawienia. Koszt wyjazdu wynosi 4.000 zł. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Kustoszem. Program pielgrzymki jest wywieszony w przedsionku kościoła.

8. Zbliża się okres rozliczeniowy. Istnieje możliwość wsparcia naszego Sanktuarium przekazując w deklaracji podatkowej 1,5% na rzecz naszego Sanktuarium. Numer KRS i potrzebne informacje znajduję się na stronie internetowej. Dziękujemy wam za wasza hojność w finansowym wspieraniu naszego Sanktuarium.